W Poradni Pulmonologicznej MD Clinc Praga można uzyskać poradę medyczną w zakresie przewlekłych schorzeń układu oddechowego tj; astma oskrzelowa, przewlekła obturacyjna choroba płuc jak i innych zachorowań.
Nasi specjaliści


Jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Staż podyplomowy odbywał w SPCSK przy ul. Banacha 1a w Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii, gdzie pracuje do dzisiaj, obecnie na stanowisku Adiunkta.
Początek swojej kariery lekarskiej związał szczególnie z diagnostyką i leczeniem chorych z obserwowanymi bezdechami w czasie snu oraz patologicznym chrapaniem.
Zainteresowania medycyną snu przełożyły się również na jego pracę naukową. Jest autorem i współautorem ponad 40 publikacji związanych również z problematyką oddychania w czasie snu. Uczestniczył w wielu krajowych i zagranicznych zjazdach jako autor doniesień naukowych.
W 2005 otrzymał wyróżnienie dla młodego pneumonologa.za publikację dotycząca zastosowania protez stomatologicznych w leczeniu obturacyjnego bezdechu podczas snu, które to wyróżnienie przyznało mu Polskie Towarzystwo Chorób Płuc.
W latach 2009-2011 otrzymywał rokrocznie nagrodę Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za prace naukowe.
Swoją pracę naukową zwieńczył obroną pracy doktorskiej, za którą I Wydział Lekarski przyznał mu wyróżnienie.
Specjalizację z chorób wewnętrznych uzyskał w 2004 roku, specjalizację z chorób płuc w 2007 roku.
Pracując na pełnoprofilowym oddziale pulmonologicznym ma możliwość diagnozowania i leczenia wszystkich chorób tej specjalizacji, od problemów przewlekłego kaszlu, zaburzeń oddychania w czasie snu (bezdech i chrapanie), po infekcje układu oddechowego oraz diagnostykę onkologiczną i gruźlicę.
Posiada również doświadczenie w zakresie inwazyjnej diagnostyki pulmonologicznej, wykonuje bronchoskopie, torakoskopie oraz nowoczesne zabiegi diagnostyczne z użyciem wewnątrzoskrzelowego USG.
Zajmuje się leczeniem:
POChP – przewlekłej obturacyjnej choroby płuc astmy infekcji dróg oddechowych duszności kaszlu chorób laryngologicznych bezdechu sennego zapalenia oskrzeli rozedmy płuc zapalenia płuc chrapaniem cpap.
Dr n. med. Justyna Kościuch - specjalista chorób płuc i alergologii, specjalista chorób wewnętrznych.
Od ukończenia I wydziału Akademii Medycznej w Warszawie pracuje w Klinice Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii szpitala przy ul. Banacha w Warszawie. W 2008 r. obroniła pracę doktorską pt. „Różnicowanie astmy i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc na podstawie zmian strukturalnych w drogach oddechowych”. W kolejnych latach uzyskała tytuł specjalisty chorób wewnętrznych (2009), następnie alergologa (2014) i specjalisty chorób płuc (2020). Jest autorem publikacji dotyczących astmy i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc publikowanych w medycznych czasopismach krajowych i zagranicznych.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc i Europejskiego Towarzystwa Chorób Płuc. Co roku bierze udział w konferencjach towarzystw naukowych oraz wielu dodatkowych kursach i szkoleniach w zakresie alergologii i chorób płuc, aby pomagać swoim pacjentom w oparciu o rzetelną i stale aktualizowaną wiedzę. Posiada certyfikaty szkoleń z zakresu terapii antynikotynowej, immunoterapii swoistej, wykonywania i interpretacji badania spirometrycznego oraz wentylacji nieinwazyjnej.
Zajmuje się leczeniem chorób alergicznych tj. astma, alergiczny nieżyt nosa, alergia pokarmowa. Zdecydowanie stawia na nowoczesną, molekularną diagnostykę alergii i jej jedyną formę leczenia przyczynowego czyli swoistą immunoterapią alergenową.
Jako specjalista chorób płuc zajmuje się astmą, przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, sarkoidozą i innymi chorobami śródmiąższowymi (samoistne włóknienie płuc, alergiczne zapalenie pęcherzyków płucnych, organizujące się zapalenie płuc, zmiany polekowe, zmiany w płucach w przebiegu układowych chorób tkanki łącznej czy zapalenia naczyń), a także zmianami guzkowymi w płucach i diagnostyką nowotworów płuc. Wykonuje badania spirometryczne z próbą rozkurczową. Udziela porad antynikotynowych osobom chcącym zaprzestać palenia.
W obecnym czasie w kręgu jej zainteresowań pozostaje COVID 19 i opieka ambulatoryjna nad chorymi po przebyciu COVID 19.
Zapraszamy na konsultacje pacjentów od 12 roku życia.
Zobacz inne specjalizacje