W Poradni Pulmonologicznej MD Clinc Praga można uzyskać poradę medyczną w zakresie przewlekłych schorzeń układu oddechowego tj; astma oskrzelowa, przewlekła obturacyjna choroba płuc jak i innych zachorowań.

 

Nasi specjaliści

Gajkowski Paweł dr Paweł Gajkowski pulmonolog, internista
Absolwent I Wydziału Lekarskiego WUM.
 
Specjalista chorób wewnętrznych, w trakcie specjalizacji z pneumonologii.
 
Od niemal 10 lat związany zawodowo z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym WUM przy ul. Banacha w Warszawie - jednym z największych w kraju wielospecjalistycznych ośrodków kształcenia podyplomowego lekarzy.
 
Pracuje w Klinice Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii, gdzie leczy pacjentów chorujących na pełen zakres schorzeń dróg oddechowych i płuc.
 
Szczególną uwagą obejmuje chorych ze zmianami ogniskowymi płuc na czele z rakiem płuca,  od momentu podejrzenia choroby nowotworowej, przez wykonywanie bronchoskopii oraz leczenie.
 
Od 2020 r. jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii i certyfikowanym ultrasonografistą w zakresie ultrasonografii ogólnej.
 
W 2022 r. dodatkowo uzyskał certyfikację European Respiratory Society (ERS) w zakresie ultrasonografii płuc i opłucnej.
 
Badanie USG traktuje jako niezbędny element pełnego badania lekarskiego.
 
W ramach działalności edukacyjnej oraz podczas kongresów i konferencji medycznych prowadzi warsztaty z USG płuc i opłucnej kształcąc lekarzy na terenie całej Polski.
 
W pracy najważniejsze jest dla niego empatyczne i partnerskie podejście do pacjenta i jego bliskich.,
 
Zakres leczonych schorzeń to m.in. :
 
- astma i przewlekła obturacyjna choroba płuc
- przewlekły kaszel
- krwioplucie
- zmiany ogniskowe i guzki płuc
- rak płuca
- zakażenia dróg oddechowych
- gruźlica i zakażenia prątkami niegruźliczymi
- rozstrzenia oskrzeli
- choroby śródmiąższowe płuc
- niewydolność oddechowa
- choroby opłucnej
środy
więcej  
Korczyński Piotr dr hab. n. med. Piotr Korczyński pulmonolog, internista

Jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Staż podyplomowy odbywał w SPCSK przy ul. Banacha 1a w Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii, gdzie pracuje do dzisiaj, obecnie na stanowisku Adiunkta.

Początek swojej kariery lekarskiej związał szczególnie z diagnostyką i leczeniem chorych z obserwowanymi bezdechami w czasie snu oraz patologicznym chrapaniem.

Zainteresowania medycyną snu przełożyły się również na jego pracę naukową. Jest autorem i współautorem ponad 40 publikacji związanych również z problematyką oddychania w czasie snu. Uczestniczył w wielu krajowych i zagranicznych zjazdach jako autor doniesień naukowych.

W 2005 otrzymał wyróżnienie dla młodego pneumonologa.za publikację dotycząca zastosowania protez stomatologicznych w leczeniu obturacyjnego bezdechu podczas snu, które to wyróżnienie przyznało mu Polskie Towarzystwo Chorób Płuc.

W latach 2009-2011 otrzymywał rokrocznie nagrodę Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za prace naukowe.

Swoją pracę naukową zwieńczył obroną pracy doktorskiej, za którą I Wydział Lekarski przyznał mu wyróżnienie.

Specjalizację z chorób wewnętrznych uzyskał w 2004 roku, specjalizację z chorób płuc w 2007 roku.

Pracując na pełnoprofilowym oddziale pulmonologicznym ma możliwość diagnozowania i leczenia wszystkich chorób tej specjalizacji, od problemów przewlekłego kaszlu, zaburzeń oddychania w czasie snu (bezdech i chrapanie), po infekcje układu oddechowego oraz diagnostykę onkologiczną i gruźlicę.

Posiada również doświadczenie w zakresie inwazyjnej diagnostyki pulmonologicznej, wykonuje bronchoskopie, torakoskopie oraz nowoczesne zabiegi diagnostyczne z użyciem wewnątrzoskrzelowego USG.

Zajmuje się leczeniem:

POChP – przewlekłej obturacyjnej choroby płuc astmy infekcji dróg oddechowych duszności kaszlu chorób laryngologicznych bezdechu sennego zapalenia oskrzeli rozedmy płuc zapalenia płuc chrapaniem cpap.
wtorki
więcej  

 

Zobacz inne specjalizacje