W Poradni Internistycznej MD Clinic Praga udzielamy konsultacji z zakresu chorób układów: krążenia, oddechowego, pokarmowego, moczowego, krwiotwórczego.

 

Nasi specjaliści

Gajkowski Paweł dr Paweł Gajkowski pulmonolog, internista
Absolwent I Wydziału Lekarskiego WUM.
 
Specjalista chorób wewnętrznych i pulmonologii.
 
Od niemal 10 lat związany zawodowo z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym WUM przy ul. Banacha w Warszawie - jednym z największych w kraju wielospecjalistycznych ośrodków kształcenia podyplomowego lekarzy.
 
Pracuje w Klinice Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii, gdzie leczy pacjentów chorujących na pełen zakres schorzeń dróg oddechowych i płuc.
 
Szczególną uwagą obejmuje chorych ze zmianami ogniskowymi płuc na czele z rakiem płuca,  od momentu podejrzenia choroby nowotworowej, przez wykonywanie bronchoskopii oraz leczenie.
 
Od 2020 r. jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii i certyfikowanym ultrasonografistą w zakresie ultrasonografii ogólnej.
 
W 2022 r. dodatkowo uzyskał certyfikację European Respiratory Society (ERS) w zakresie ultrasonografii płuc i opłucnej.
 
Badanie USG traktuje jako niezbędny element pełnego badania lekarskiego.
 
W ramach działalności edukacyjnej oraz podczas kongresów i konferencji medycznych prowadzi warsztaty z USG płuc i opłucnej kształcąc lekarzy na terenie całej Polski.
 
W pracy najważniejsze jest dla niego empatyczne i partnerskie podejście do pacjenta i jego bliskich.,
 
Zakres leczonych schorzeń to m.in. :
 
- astma i przewlekła obturacyjna choroba płuc
- przewlekły kaszel
- krwioplucie
- zmiany ogniskowe i guzki płuc
- rak płuca
- zakażenia dróg oddechowych
- gruźlica i zakażenia prątkami niegruźliczymi
- rozstrzenia oskrzeli
- choroby śródmiąższowe płuc
- niewydolność oddechowa
- choroby opłucnej
środy
więcej  
Korczyński Piotr dr hab. n. med. Piotr Korczyński pulmonolog, internista

Jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Staż podyplomowy odbywał w SPCSK przy ul. Banacha 1a w Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii, gdzie pracuje do dzisiaj, obecnie na stanowisku Adiunkta.

Początek swojej kariery lekarskiej związał szczególnie z diagnostyką i leczeniem chorych z obserwowanymi bezdechami w czasie snu oraz patologicznym chrapaniem.

Zainteresowania medycyną snu przełożyły się również na jego pracę naukową. Jest autorem i współautorem ponad 40 publikacji związanych również z problematyką oddychania w czasie snu. Uczestniczył w wielu krajowych i zagranicznych zjazdach jako autor doniesień naukowych.

W 2005 otrzymał wyróżnienie dla młodego pneumonologa.za publikację dotycząca zastosowania protez stomatologicznych w leczeniu obturacyjnego bezdechu podczas snu, które to wyróżnienie przyznało mu Polskie Towarzystwo Chorób Płuc.

W latach 2009-2011 otrzymywał rokrocznie nagrodę Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za prace naukowe.

Swoją pracę naukową zwieńczył obroną pracy doktorskiej, za którą I Wydział Lekarski przyznał mu wyróżnienie.

Specjalizację z chorób wewnętrznych uzyskał w 2004 roku, specjalizację z chorób płuc w 2007 roku.

Pracując na pełnoprofilowym oddziale pulmonologicznym ma możliwość diagnozowania i leczenia wszystkich chorób tej specjalizacji, od problemów przewlekłego kaszlu, zaburzeń oddychania w czasie snu (bezdech i chrapanie), po infekcje układu oddechowego oraz diagnostykę onkologiczną i gruźlicę.

Posiada również doświadczenie w zakresie inwazyjnej diagnostyki pulmonologicznej, wykonuje bronchoskopie, torakoskopie oraz nowoczesne zabiegi diagnostyczne z użyciem wewnątrzoskrzelowego USG.

Zajmuje się leczeniem:

POChP – przewlekłej obturacyjnej choroby płuc astmy infekcji dróg oddechowych duszności kaszlu chorób laryngologicznych bezdechu sennego zapalenia oskrzeli rozedmy płuc zapalenia płuc chrapaniem cpap.
wtorki
więcej  
Kurpaska Małgorzata dr n. med. Małgorzata Kurpaska kardiolog, internista

Jest lekarzem z ponad 10 letnim doświadczeniem w pracy w Klinice Kardiologii, zwłaszcza w leczeniu niewydolności serca, choroby wieńcowej czy nadciśnienia tętniczego.Aby połączyć różne dolegliwości i poprowadzić właściwie złożone leczenie, specjalizację z kardiologii poprzedziła uzyskaniem w 2019r. tytułu specjalisty chorób wewnętrznych i obroną pracy doktorskiej.Interesuje się zwłaszcza wydolnością fizyczną, próbami wysiłkowymi, w tym ergospirometrią oraz kardiologią sportową. 

Leczone choroby

nadciśnienie tętnicze niewydolność serca zaburzenia rytmu serca choroba niedokrwienna serca choroby serca choroba wieńcowa arytmia wady serca zawał serca ból w klatce piersiowej

Badania dignostyczne:

próba wysiłkowa (EKG wysiłkowe) EKG spoczynkowe kardioimpedancja (ICG) holter EKG  holter ciśnieniowy APBM

poniedziałki
więcej  
Stańczyk Adam dr n. med. Adam Stańczyk kardiolog, hipertensjolog, internista

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Z kardiologią związany jest od czasu studiów, gdzie początkowo w ramach Indywidualnego Toku Studiów a następnie studiów doktoranckich pracował w Klinice Kardiologii I Katedry Kardiologii i Kardiochirurgii UM w Łodzi. W latach 2001/2002 był stypendystą programu Sokrates Erasmus na Uniwersytecie w Murcii (Hiszpania). Zainteresowania Dr poza kardiologią ogólną koncentrowały się na diagnostyce i leczeniu chorych z omdleniami odruchowymi. Efektem tych lat była obroniona z wyróżnieniem w 2008r praca doktorska "Zmiany neurohormonalne podczas testu pochyleniowego u chorych z omdleniami wazowagalnymi".

Od września 2008r. związany jest z Kliniką Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

W 2010r. uzyskał tytuł specjalisty chorób wewnętrznych, a w 2013 specjalisty z dziedziny hipertensjologii.

Dodatkowo w 2013r. ukończył studia podyplomowe "Zarządzanie Innowacją w Sektorze Zdrowia" na Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Obecnie poza pracą naukową i kliniczną w Klinice Kardiologii konsultuje w ramach poradni przyszpitalnej pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, omdleniami, przeprowadza kwalifikacje do wykonania m.in. testu pochyleniowego. Dr Stańczyk zajmuje się leczeniem nadciśnienia tętniczego, omdleń, chorobą wieńcową, niewydolnością serca, zaburzeniami rytmu serca, kołataniami serca.

sobota
więcej  
Wyzgał Marcin

lek. Marcin Wyzgał

internista / nefrolog

Jestem absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od grudnia 2012r. pracuję w Klinice Medycyny Transplantacyjnej, Nefrologii i Chorób Wewnętrznych Instytutu Transplantologii im. prof. Tadeusza Orłowskiego w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, gdzie rozpocząłem specjalizację z chorób wewnętrznych. Na co dzień sprawuję opiekę zarówno nad pacjentami internistycznymi jak i z chorobami nerek oraz po transplantacji narządów. Aktualnie realizuję także badania naukowe w Klinice będące przedmiotem rozprawy doktorskiej. W ramach działalności dydaktycznej prowadzę także seminaria oraz zajęcia praktyczne dla studentów pielęgniarstwa, analityki medycznej oraz kierunku lekarskiego. Moim szczególnym obszarem zainteresowania są choroby wewnętrzne, choroby nerek, diabetologia, transplantologia.

 
więcej  

 

Zobacz inne specjalizacje