Witamy w Przychodni Specjalistycznej MD CLINIC PRAGA!

W ramach przychodni MD CLINIC PRAGA, oferujemy konsultacje specjalistów z wielu dziedzin medycznych, oferujemy także pełny zakres badań laboratoryjnych, jak również badania diagnostyczne na wysoce specjalistycznym sprzęcie medycznym.

Nasza placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00-20.00
oraz w soboty w godzinach: 8.00-12.00

 

Poznaj naszych wszystkich specjalistów!

 

Armatowicz Aneta (Jastrzębska) mgr Aneta Armatowicz neurologopeda dziecięcy
Logopeda kliniczny, specjalista wczesnej interwencji logopedycznej, certyfikowany terapeutametody ESDM, certyfikowany terapeuta koncepcji RCM – Rodolfo Castillo Moralesa, pedagog specjalny.Jako neurologopeda zajmuje się:
wczesną interwencją logopedyczną, wspomaganiem rozwoju dziecka z grupy ryzyka okołoporodowego, terapią dzieci z uszkodzeniami neurologicznymi, zaburzeniami ze spektrum autyzmu, oceną wędzidełka języka.
 
Wykształcenie:
2022: uzyskanie certyfikatu terapeuty koncepcji RCM – Rodolfo Castillo Moralesa 2016: uzyskanie międzynarodowego certyfikatu terapeuty ESDM 2016: ukończone Podyplomowe Studia Neurologopedii Klinicznej z Wczesną Interwencją Logopedyczną, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu 2014: ukończone studia magisterskie na kierunku Pedagogika specjalna, specjalność: Logopedia, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie 2012: ukończone studia licencjackie na kierunku Pedagogika specjalna, specjalności: Logopedia oraz Pedagogika wczesnoszkolna, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 
Kursy, szkolenia, konferencje naukowe:
Koncepcja RCM w terapii dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi. Teoria i praktyka. Moduł l, Lipiec 2019,Wrocław Koncepcja RCM w terapii dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi. Teoria i praktyka. Moduł ll, grudzień 2019, Wrocław Koncepcja RCM w terapii dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi moduł lll. Uzyskanie certyfikatu terapeuty RCM, styczeń 2022, Wrocław "Różne oblicza trudności w karmieniu u dzieci. Od diagnozy do pracy terapeutycznej", prowadzący - dr Katarzyna Bąbik - Bronić, 19 listopada 2022,Łódź  Ankyloglosia u noworodków i niemowląt, dr n.o zdrowiu Mira Rządzka, Warszawa 2021  Udział w VIII ogólnopolskiej konferencji logopedycznej " Diagnoza i terapia dzieci z zaburzeniami autystycznymi. Wyzwania diagnostyczne, wczesna interwencja, metody terapii, skuteczna komunikacja, 14 kwietnia 2018r., Warszawa Szkolenie Metoda Integracji Sensorycznej we wspomaganiu rozwoju dziecka, ProCentrum Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Warszawa, 2017 Kurs II stopnia metody The Early Start Denver Model (ESDM Advanced Workshop), Centrum Adesse, Warszawa, 2015 Kurs I stopnia metody The Early Start Denver Model (ESDM Introductory Workshop), Centrum Adesse, Warszawa, 2015 Szkolenie podstawowe z zakresu Programu Rozwoju Komunikacji MAKATON, Warszawa, 2015 Szkolenie AAC – wspomagające i alternatywne metody porozumiewania się dzieci ze specjalnymi potrzebami w komunikowaniu się, Warszawa, 2015 Szkolenie Wczesne zaburzenia funkcji oralnych (pokarmowych, oddechowych i fonacyjnych) u noworodków i niemowląt z grupy ryzyka obciążenia ciążowo-porodowego, Warszawa, 2015 Szkolenie Dziecko z autyzmem w przedszkolu, Warszawa, 2015 Konferencja naukowo-szkoleniowa Zachowania trudne u osób z autyzmem i zespołem Aspergera, Fundacja SYNAPSIS, Warszawa, 2015 Konferencja Niepełnosprawność dziecka widziana oczami rodziców, Warszawa, 2015 Szkolenie Wczesna interwencja – autyzm, co powinno zaniepokoić opiekunów, Centrum Terapii Promitis, Warszawa, 2014 Warsztat Scenariusze zajęć muzykoterapeutycznych z włączeniem zabaw przeciwdziałających agresji, Warszawa, 2014 Warsztat szkoleniowo-naukowy Podstawy dykcji i emisji głosu, Akademia Pedagogiki Specjalnej, Warszawa, 2014 Warsztat szkoleniowo-naukowy Przyczyny, objawy, leczenie i profilaktyka zatkanego nosa, Uniwersytet Warszawski, 2014 Warsztaty umuzykalniające Cztery pory roku – zabawy integracyjne w nauczaniu przedszkolnym i wczesnoszkolnym, Warszawa, 2013
środy
więcej  
Bielarska Agnieszka lek. Agnieszka Bielarska chirurg, chirurg plastyczny

Doktor Agnieszka Bielarska jest specjalistą chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej. Lekarzem z wieloletnią praktyką zawodową.Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Z Chirurgią Ogólną i Chirurgią Plastyczną jest związana od czasu stażu podyplomowego, gdzie początkowo w ramach wolontariatu pracowała w Klinice Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń WIM. Po skończeniu studiów wstąpiła w szeregi lekarzy wojskowych. Od 2005 roku jestem związana z Wojskowym Instytutem Medycznym. Specjalizowała się w Chirurgii Ogólnej w Klinice Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Naczyniowej, którą ukończyła z tytułem specjalisty Chirurgii Ogólnej w 2012 roku. Ukończyła studia doktoranckie . Od 2010 roku jest związana z Kliniką Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń WIM jako Starszy Specjalista. W 2020 roku uzyskała tytuł specjalisty Chirurgii Plastycznej. Doktor Bielarska przez wiele lat dyżurowała w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych w szpitalach na terenie Warszawy. Ma wieloletni staż pracy w poradniach chirurgicznych. Jest współautorem wielu publikacji z zakresu leczenia ran, leczenia oparzeń.Dr Bielarska jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń.

Zajmuje schorzeniami takimi jak:

włókniaki kępki żółte kaszaki zespół cieśni nadgarstka przykurcz Dupuyterna palec trzaskający guzki reumatoidalne na palcach gangliony stany po urazie ścięgien chirurgia ręki usuwanie zmian na twarzy usuwanie znamion

Konsultuje w zakresie operacji plastycznych:

korekta powiek górnych korekta powiek dolnych implanty piersi plastyka brzucha korekcja płatków uszu po przerwaniu kolczykami odstające uszy ginekomastia po operacjach bariatrycznych zmniejszenia piersi

 

więcej  
Bober Barbara dr n. med. Barbara Bober endokrynolog

Specjalista chorób wewnętrznych oraz endokrynologii.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Staż podyplomowy odbywała w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. W latach 2010-2014 odbywała w ramach rezydentury szkolenie specjalizacyjne z zakresu chorób wewnętrznych w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Hepatologii CSK MSWiA w Warszawie.

Tytuł specjalisty chorób wewnętrznych uzyskała w kwietniu 2015 roku. 

Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie endokrynologii zrealizowała w Klinice Endokrynologii i Terapii Izotopowej CSK MON WIM w Warszawie. W tym czasie podjęła również Studium Doktoranckie.

W kwietniu 2019 roku uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie endokrynologii.

Ukończyła kursy i szkolenia z zakresu ultrasonografii tarczycy. Jest aktywna naukowo, a w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych uczestniczy w licznych kursach i szkoleniach. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń endokrynologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem chorób tarczycy (nadczynność, niedoczynność, ch. Hashimoto, wole guzkowe), przysadki mózgowej, nadnerczy, przytarczyc oraz innych gruczołów endokrynologicznych, a także problemami związanymi z otyłością, wypadaniem włosów.

więcej  
Broda Marcin lek. Marcin Broda laryngolog

Jest absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi.

Pracował jako asystent w Klinice Otolaryngologii Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie, a także na Oddziale Otolaryngologii Szpitala Bielańskiego w Warszawie.

Specjalizuje się w otolaryngologii. 

Leczone choroby:

choroby zatok chrapanie obturacyjny bezdech senny polipy nosa choroby migdałkó ból uszu ból gardła niedrożnośc nosa krwawienie z nosa ból zatok skrzywienie przegrody nosowej chrypka zapalenie krtani krótke wędzidełko przerost migdałków choroby laryngologiczne
piątki
więcej  
Bujak Jarosław mgr Jarosław Bujak fizjoterapeuta

 

poniedziałki, środy, czwartki, piątki
więcej  
Chojnacka Maria lek. Maria Chojnacka psychiatra

Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. 

Pracuje jako psychiatra w Klinice Psychiatrii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego.

Uczestniczy w konferencjach i spotkaniach organizowanych przez Sekcję Psychiatrii Środowiskowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. 

Ukończyła własną psychoterapię w nurcie integracyjnym.

Główne obszary zainteresowań to:

farmakoterapia depresji w ciąży i okresie karmienia higiena snu i inne działania uzupełniające lub zastępujące farmakoterapię (w tym dieta) przkładanie wiedzy naukowej na język bliski pacjentom i ich rodzinom godność pacjenta jako eksperta przez doświadczenie ; koncepcja zdrowienia (healing) psychiatria środowiskowa - zapobieganie stygmatyzacji osób leczących się psychiatrycznie, wzmacnianie pacjenta w jego rolach społecznych i szukanie alternatyw dla hospitalizacji. 

Pracuje z osobami, które doświadczają:

zaburzeń snu depresji w ciąży i po porodzie problemów z pogranicza sfery psychicznej i duchowej problemów z alkoholem choroby członka rodziny
środy
więcej  
dr n. med. Bizoń dr n. med. Magdalena Bizoń ginekolog
Absolwentka II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz studiów podyplomowych z zarządzania organizacjami ochrony zdrowia w Szkole Głównej Handlowej.
Specjalistka z zakresu położnictwa i ginekologii oraz ginekologii onkologicznej.
W 2020 roku obroniła pracę doktorską z zagadnienia liszaja twardzinowego sromu.
W latach 2014-2023 pracowała w Katedrze i Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej II Wydziału Lekarskiego WUM mieszczącej się w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim, gdzie prowadziła
zajęcia ze studentami polsko- i anglojęzycznymi
.
Obecnie pracuje w Szpitalu LUX MED Onkologia przy ul. św. Wincentego w Warszawie, gdzie zajmuje się ginekologią i ginekologią onkologiczną.
 
W 2019 roku jako pierwsza w Polsce uzyskała certyfikat asystenta w operacjach robotycznych. Swoje umiejętności realizuje w Szpitalu LUX MED uczestnicząc w operacjach chirurgii robotycznej u pacjentek z rozpoznaniem raka
endometrium.
Ponadto wykonuje zabiegi diagnostyczne biopsji szyjki macicy, sromu oraz biopsji aspiracyjnej endometrium w znieczuleniu miejscowym.Uczestniczy w licznych konferencjach w Polsce i w Europie, gdzie prezentuje
swoje prace naukowe, a także bierze udział w licznych szkoleniach i kursach doskonaląc umiejętności z chirurgii małoinwazyjnej, w tym robotycznej,kolposkopii oraz ultrasonografii.
 

Zajmuje się leczeniem chorób ginekologicznych:

zaburzenia miesiączkowania menopauza endometrioza nadżerki szyjki macicy mięśniaki macicy zespół policystycznych jajników bolesnym miesiączkowaniem guzy jajników dysplazje sromu zmiany sromu leukoplakia sromu liszaj twardzinowy rak sromu dysplazje cytologiczne szyjki macicy (nieprawidłowe wyniki cytologii) zaburzenia i dolegliwości okresu około- i pomenopauzalnego ginekologia onkologiczna  rak endometrium

Wykonuje:

USG narządów rodnych Kolposkopia Wulwoskopia Biopsja szyjki macicy oraz biopsja kanału szyjki macicy Biopsja aspiracyjna endometrium Usuwanie polipów szyjki macicy Usuwanie zmian sromu
piątkii
więcej  
Duszyńska-Wąs Karolina mgr Karolina Duszyńska-Wąs neuropsycholog
Psycholog kliniczny, neuropsycholog.
Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, ukończyła 4-letnią specjalizację z Psychologii Klinicznej (subspecjalizacja z neuropsychologii) i szkolenie z Neuropsychologii klinicznej dziecka przy warszawskim Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej.
Na co dzień pracuje w Klinice Neurologii Szpitala Bródnowskiego w Warszawie.
Wciąż poszerza swoją wiedzę i zdobywa nowe umiejętności uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach organizowanych przez najlepsze placówki w kraju (m.in. Polskie Towarzystwo Alzheimerowskie, Uniwersytet Medyczny w Gdańsku, Pracownię Testów Psychologiczno-Pedagogicznych).
Zajmuje się:
- diagnozą funkcji poznawczych  *pamięci, *uwagi,  *myślenia,  *funkcji wykonawczych i wzrokowo-przestrzennych u osób dorosłych i dzieci w różnych schorzeniach neurologicznych, w tym zespołów otępiennych w przebiegu choroby Alzheimera i Parkinsona
- kwalifikacją chorych do terapii zaawansowanych (m.in. DBS) w chorobie Parkinsona
- rehabilitacją neuropsychologiczną u osób po przebytych uszkodzeniach mózgu (przede wszystkim po udarach, urazach czaszkowo-mózgowych lub po zabiegach neurochirurgicznych)
- diagnozą i terapią zaburzeń językowych o typie afazji, dysfazja, czy specyficznych zaburzeń językowych (SLI)
wtorki
więcej  
Dutkiewicz Justyna dr n. med. Justyna Dutkiewicz neurolog
 
Justyna Dutkiewicz jest specjalistą w dziedzinie neurologii z doświadczeniem klinicznym w pracy z pacjentami w warunkach szpitalnych oraz w poradniach specjalistycznych. Pracuje w Klinice Neurologii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie.
 
W 2021 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
 
Rozprawa doktorska z wyróżnieniem.Tytuł rozprawy doktorskiej „Nowe metody oceny wybranych zaburzeń autonomicznych u osób z chorobą Parkinsona.”
 
Pani Doktor jest autorką lub współautorką wielu publikacji naukowych, w renomowanych czasopismach anglojęzycznych o wysokim współczynniku oddziaływania.
 
Justyna Dutkiewicz zajmuje się leczeniem i diagnostyką schorzeń neurologicznych ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń układu pozapiramidowego.
 
Posiada także doświadczenie w leczeniu toksyną botulinową, takich schorzeń jak : dystonie, ślinotok, bruksizm, migrena przewlekła, spastyczność poudarowa, leczenie nadpotliwości – dłoni , stóp, pach.
 
Ponadto zajmuje się wykonywaniem blokad leczniczych w neuralgiach twarzy, neuralgii podpotylicznej, neuralgii po półpaścu.
więcej  
Gajkowski Paweł dr Paweł Gajkowski pulmonolog, internista
Absolwent I Wydziału Lekarskiego WUM.
 
Specjalista chorób wewnętrznych i pulmonologii.
 
Od niemal 10 lat związany zawodowo z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym WUM przy ul. Banacha w Warszawie - jednym z największych w kraju wielospecjalistycznych ośrodków kształcenia podyplomowego lekarzy.
 
Pracuje w Klinice Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii, gdzie leczy pacjentów chorujących na pełen zakres schorzeń dróg oddechowych i płuc.
 
Szczególną uwagą obejmuje chorych ze zmianami ogniskowymi płuc na czele z rakiem płuca,  od momentu podejrzenia choroby nowotworowej, przez wykonywanie bronchoskopii oraz leczenie.
 
Od 2020 r. jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii i certyfikowanym ultrasonografistą w zakresie ultrasonografii ogólnej.
 
W 2022 r. dodatkowo uzyskał certyfikację European Respiratory Society (ERS) w zakresie ultrasonografii płuc i opłucnej.
 
Badanie USG traktuje jako niezbędny element pełnego badania lekarskiego.
 
W ramach działalności edukacyjnej oraz podczas kongresów i konferencji medycznych prowadzi warsztaty z USG płuc i opłucnej kształcąc lekarzy na terenie całej Polski.
 
W pracy najważniejsze jest dla niego empatyczne i partnerskie podejście do pacjenta i jego bliskich.,
 
Zakres leczonych schorzeń to m.in. :
 
- astma i przewlekła obturacyjna choroba płuc
- przewlekły kaszel
- krwioplucie
- zmiany ogniskowe i guzki płuc
- rak płuca
- zakażenia dróg oddechowych
- gruźlica i zakażenia prątkami niegruźliczymi
- rozstrzenia oskrzeli
- choroby śródmiąższowe płuc
- niewydolność oddechowa
- choroby opłucnej
środy
więcej  
Guz Agnieszka mgr Agnieszka Guz fizjoterapeuta

Absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi. Pracuje zawodowo od 2010 roku. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach z dziedziny nowoczesnej fizjoterapii. Specjalizuje się w terapii bólu kręgosłupa i stawów obwodowych. Ma także duże doświadczenie w pracy z pacjentami po operacjach ortopedycznych w obrębie stawu kolanowego i biodrowego.

Pracuje w modelu holistycznym, to znaczy patrzy całościowo na pacjenta. Ogromną uwagę przywiązuje do edukacji pacjenta w zakresie profilaktyki urazów i bólu

Ukończone kursy:

Terapia manualna wg Lewitta Manipulacje krótkodźwigniowe HLVA Techniki rozluźniania mięśniowo-powięziowego Badanie i Leczenie Punktów Spustowych Kinezjotaping PNF

 

 

 

 

poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, piątki
więcej  
Jaguś Dominika lek. Dominika Jaguś diagnostyk
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku lekarskim.
Od czasów studenckich związana z Polskim Towarzystwem Ultrasonografii.
Założyciel i pierwsza przewodnicząca Sekcji Studentów i Młodych Lekarzy z Oddziałem w Warszawie Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Jeden z założycieli i ówczesny opiekun koła naukowego Ultrasonography
Scientific Circle dla studentów English Devision.Od 2018 r certyfikowany ultrasonografista z zakresu ultrasonografii ogólnej - USG jamy brzusznej, tarczycy i
piersi.
Ukończyła liczne kursy ultrasonograficzne podnoszące jej kwalifikacje:
Ultrasonografia dopplerowska żył i tętnic kończyn dolnych Diagnostyka Dopplerowska Tętnic szyjnych i kręgowych USG w praktyce fizjoterapeuty The ultrasound diagnostics of the abdominal cavity organs Basics of abdominal, breast, thyroid and small pelvis organs sonography. Sonographic diagnostics in family doctor Breast ultrasound, including elastography – practical course Biopsja Gruboigłowa Piersi pod kontrolą USG Podstawy fizyczne USG I technik dopplerowskich Warsztaty dotyczące biopsji gruboigłowej wspomaganej próżnią pod kontrolą USG
Absolwentka studium doktoranckiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Aktywnie działa przy promowaniu i szerzeniu wiedzy ultrasonograficznej.
W swoim dorobku naukowych zgromadziła liczne prace opublikowane w czasopismach naukowych, w części z nich jako pierwszy autor publikacji.
Journal of Ultrasonograph. 2022. 22. 89. str 136-139. Sarcoidosis of the breasts – when should it be considered? A case report. Jaguś Dominika, Yafimtsau Ivan, Mlosek Robert Krzysztof, Jonczak Luiza, Roszkowska-Purska Katarzyna, Dobruch-Sobczak Katarzyna.
 
Journal of Ultrasonography. 2020. 20.82 str 214 - 217. Gallbladder-duodenal fistula detected by ultrasound - a case report. Jaguś Dominika , Karthik Aakanksha, Tan Zhi Ying , Mlosek Robert Krzysztof, Białek Ewa.
Journal of Ultrasonography. 2020. 20.83. str e268-e272. Usefulness of Doppler sonography in aesthetic medicine. Jaguś Dominika, Skrzypek Ewa, Migda Bartosz, Woźniak Witold Grzegorz, Mlosek Robert Krzysztof.
Journal of Ultrasonography. 2020. 20. 83. str e279-e283. Usefulness of high-frequency ultrasound in the monitoring of laser treatment of acne scars. Malinowska Sylwia, Jaguś Dominik, Woźniak Witold Grzegorz, Mlosek Robert Krzysztof.
Journal of Ultrasonography. 2019. 19. 78. str 236-239. Duplicated inferior vena cava with coexisting multiple vascular anomalies and their clinical implications: a case report.Gołąbek C, Druć K, Dusińska Z, Franke J, Głowacki E, Kuskowska A., Mróz A, Opacka O, Pięta O, Świderska A, Welc K, Jaguś Dominika, Krauze Agnieszka, Jędrzejczyk Maciej.
 
Kosmetologia Estetyczna. 2018. 7. 3. str 279-282. Wykorzystanie ultrasonografii skóry w gabineciekosmetologa. Jaguś Dominika, Malinowska Sylwia, Mlosek Robert Krzysztof.
Pediatria i Medycyna Rodzinna . 2017. 13. 2. str 260-266. Wczesna diagnostyka wrodzonych zmian naczyniowych podstawą do szybkiej profilaktyki następstw – opis przypadku. Jaguś Dominika, Rutkowska Agata, Wareluk Paweł.
MEDtube Science. 2017. 5. 3. str 8-11.Sonographic measurement of liver, spleen and kidneys and its correlation with the parameters of the body in 203 volunteers. Michalski Emil, Rutkowska Agata, Jaguś Dominika, Hnatowski Bartosz, Malec Karol, Mlosek Robert Krzysztof, Wareluk Paweł.
Wykładowca i ćwiczeniowiec na kursach ultrasonograficznych dla lekarzy.
Na co dzień odbywa szkolenie specjalizacyjne z chirurgii ogólnej.
Specjalizuje się w wykonywaniu USG piersi.
Zakres wykonywanej diagnostyki:
USG piersi, USG tarczycy, USG tkanek miękkich, USG węzłów chłonnych. USG twarzy

Doktor Jaguś wykonuje biopsję cienkoigłową tarczycy oraz piersi.

 

 

 

czwartki
więcej  
Kąpiński Jacek lek. Jacek Kąpiński ortopeda dziecięcy
Absolwent I Wydziału Lekarskiego w Warszawie. Swoją „przygodę” z ortopedią zaczynałem w szpitalu MON na Szaserów 128, początkowo jako przewodniczący studenckiego koła naukowego, następnie stażysta na końcu zaś rezydent.
Pracował w Klinice Traumatologii, a następnie Ortopedii w/w szpitala.Tu zaraził się pasją do ortopedii dziecięcej .
 
Aktualnie od 5 lat zgłębia swoje zainteresowania ortopedią i traumatologią pediatryczną, kontynuując karierę w Szpitalu Dziecięcym imienia prof. Bogdanowicza na ul. Niekłańskiej w Warszawie, oraz jako konsultanta Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie leśnym.
 
Zajmuje się leczeniem dzieci od narodzin do 18 roku życia, zarówno po urazach, jak i z chorobami ortopedycznymi (zniekształcenia stóp i kończyn, wady postawy, jałowe martwice kości i inne).
Szczególny obszar moich zainteresowań stanowią wrodzone i nabyte wady stóp, ze szczególnym uwzględnieniem stóp końsko-szpotawych i ich leczeniem zgodnie z metoda Ponsetiego.
 
Odbył staż w w Department of Orthopedics and Rehabilitation University of Iowa Health Care Media Relations pod opieką prof. Jose Morcuende. Ukończył kursy ortopedii pediatrycznej organizowane przez Europejskie Towarzystwo Ortopedów Dziecięcych (EPOS – BAT), sekcję dziecięcą Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii (Szkoła ortopedii dziecięcej vol1 i vol2 ) oraz inne związane z ortopedią pediatryczną (AO Pediatrics). Wciąż zgłębia swoją wiedzę i rozwija umiejętności uczestnicząc w kursach i szkoleniach w kraju i za granicą.
 
Od początku kariery zawodowej wykonuje badania USG stawów biodrowych w ramach profilaktyki rozwojowej dysplazji stawów biodrowych. Ukończył kursy podstawowy oraz zaawansowany z w/w metody, prowadzone osobiście przez profesora Grafa – twórcę metody.
środy
więcej  
Karliński Michał dr hab. n. med. Michał Karliński neurolog

W roku 2007 ukończył z wyróżnieniem I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie (aktualnie Warszawski Uniwersytet Medyczny). Od 2008 roku nieprzerwanie pracuje w II Klinice Neurologicznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

W roku 2014 uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie neurologii. Swoje kwalifikacje podnosił na licznych kursach i szkoleniach w kraju oraz za granicą. Jego doświadczenie kliniczneobejmuje codzienną pracę w oddziale neurologicznym, oddziale udarowym, przyszpitalnej poradni neurologicznej, przyszpitalnej poradni chorób naczyniowo-mózgowych oraz konsultacje neurologiczne w oddziałach Szpitala Solec.Jest autorem lub współautorem ponad 50 publikacji naukowych, głównie w czasopismach anglojęzycznych o wysokim współczynniku oddziaływania. Współtworzy polskie wytyczne postępowania w udarze mózgu. Prowadzi szkolenia dla lekarzy i ratowników medycznych.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego (członek Zarządu Sekcji Chorób Naczyniowych Mózgu), European Stroke Organization World Stroke Organization, European Academy of Neurology (członek Panelu Naukowego – Udar Mózgu) oraz Polskiego Towarzystwa Telemedycyny i e-Zdrowia.

Jako klinicysta w sposób szczególny specjalizuje się w leczeniu i diagnostyce chorób naczyniowych mózgu (m.in. zwężenia tętnic domózgowych, rzadkie przyczyny udaru mózgu, tętniaki mózgu), optymalizacji leczenia po przebytym udarze mózgu oraz diagnostyce i leczeniu zawrotów głowy.
 
Udziela porad w języku polskim i angielskim.

 

czwartek
więcej  
Korczyński Piotr dr hab. n. med. Piotr Korczyński pulmonolog, internista

Jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Staż podyplomowy odbywał w SPCSK przy ul. Banacha 1a w Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii, gdzie pracuje do dzisiaj, obecnie na stanowisku Adiunkta.

Początek swojej kariery lekarskiej związał szczególnie z diagnostyką i leczeniem chorych z obserwowanymi bezdechami w czasie snu oraz patologicznym chrapaniem.

Zainteresowania medycyną snu przełożyły się również na jego pracę naukową. Jest autorem i współautorem ponad 40 publikacji związanych również z problematyką oddychania w czasie snu. Uczestniczył w wielu krajowych i zagranicznych zjazdach jako autor doniesień naukowych.

W 2005 otrzymał wyróżnienie dla młodego pneumonologa.za publikację dotycząca zastosowania protez stomatologicznych w leczeniu obturacyjnego bezdechu podczas snu, które to wyróżnienie przyznało mu Polskie Towarzystwo Chorób Płuc.

W latach 2009-2011 otrzymywał rokrocznie nagrodę Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za prace naukowe.

Swoją pracę naukową zwieńczył obroną pracy doktorskiej, za którą I Wydział Lekarski przyznał mu wyróżnienie.

Specjalizację z chorób wewnętrznych uzyskał w 2004 roku, specjalizację z chorób płuc w 2007 roku.

Pracując na pełnoprofilowym oddziale pulmonologicznym ma możliwość diagnozowania i leczenia wszystkich chorób tej specjalizacji, od problemów przewlekłego kaszlu, zaburzeń oddychania w czasie snu (bezdech i chrapanie), po infekcje układu oddechowego oraz diagnostykę onkologiczną i gruźlicę.

Posiada również doświadczenie w zakresie inwazyjnej diagnostyki pulmonologicznej, wykonuje bronchoskopie, torakoskopie oraz nowoczesne zabiegi diagnostyczne z użyciem wewnątrzoskrzelowego USG.

Zajmuje się leczeniem:

POChP – przewlekłej obturacyjnej choroby płuc astmy infekcji dróg oddechowych duszności kaszlu chorób laryngologicznych bezdechu sennego zapalenia oskrzeli rozedmy płuc zapalenia płuc chrapaniem cpap.
wtorki
więcej  
Kosmęda Aleksandra lek. Aleksandra Kosmęda pediatra, alergolog

Doktor nauk medycznych, specjalista chorób dziecięcych, specjalista alergologii. Studiowała na wydziale lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, który ukończyła w 1995 roku.Kontynuowała naukę na Studiach Doktoranckich i zakończyła je z wyróżnieniem w Klinice Pediatrii,  Alergologii i Kardiologii Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego pod kierunkiem prof. Andrzeja Boznańskiego .Pracowała jako lekarz medycyny  na oddziale alergologii dziecięcej w Klinice Pediatrii, Alergologii i Kardiologii. Prowadziła dzialalność naukową oraz edukację studentów  polskich i zagranicznych.W latach 2005-2010  brała udział w wieloośrodkowym badaniu naukowym A multidisciplinary study to identify the genetic and environmental causes of asthma in the European Community (GABRIEL), współpraca z  E. von Mutius (Munich University) C.Braun-Fahrlander (Basel Univesity), P.Cullinan (Imperial College London).W kolejnych latach zajmowała stanowisko kierownika Kliniki Pediatrycznej SPZOZ w Warszawie.Uczestniczyła w kilku misjach medycznych w krajach afrykańskich w Zambii, Etiopii i Ugandzie. W 2019 roku w Ugandzie  brała udział w otwarciu nowego ośrodka zdrowia Matugga Health Center, gdzie pracowała jako lekarz i szkoliła kadrę medyczną.W roku 2018 otrzymała statuetkę Miłosiernego Samarytanina roku 2017 (organizator Krakowskie Stowarzyszenie Wolontariatu św. Eliasza).

Doktor Kosmęda nie prowadzi konsultacji w języku angielskim.

wtorki, środy, czwartki, soboty
więcej  
Koziorowski Dariusz prof. dr hab. n. med. Dariusz Koziorowski neurolog

 

 

więcej  
Kryczka Przemysław lek. Przemysław Kryczka ortopeda

Absolwent II Wydziału Lekarskiego Lubelskiego Uniwersytetu Medycznego.

Posiada doświadczenie w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów biodrowych i kolanowych.Stosuje holistyczne podejście do pacjenta w prewencji i leczeniu wielu dolegliwości.

Obecnie pełni funkcję Zastępcy Ordynatora na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie, a także pracuje na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej i Rehabilitacji w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie.

Poza diagnostyką i leczeniem choroby zwyrodnieniowej stawów w swojej praktyce zajmuje się osteosyntezą złamań, leczeniem obrażeń układu kostno-stawowego oraz terapią podciśnieniową ran ostrych oraz przewlekłych. Do obszaru zainteresowań należy także endoprotezoplastyka dużych stawów, chirurgia urazowa, mało inwazyjne metody leczenia w ortopedii, nowoczesna terapia przeciwbólowa.

Zajmuje się leczeniem:

ból biodra zwyrodnienia stawów osteoporoza osteosynteza złamań obrażenia układu kostno-stawowego

Prowadzi konsultacje także w języku angielskim.

wtorki, środa
więcej  
Krzesiński Paweł prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Paweł Krzesiński kardiolog

Jest Kierownikiem Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego oraz konsultantem Wojskowej Służby Zdrowia w dziedzinie kardiologii.

Studia na Wydziale Wojskowo-Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ukończył jako prymus, za co został nagrodzony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej białą bronią.

Od 2005 roku jest związany z Kliniką Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. W 2012 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie chorób wewnętrznych, a w 2017 roku - kardiologii. Rozwój zawodowy łączy z działalnością naukową. W 2010 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych, w 2016 roku - doktora habilitowanego na odstawie osiągnięcia naukowego ,, Zastosowanie kardiografii impedancyjnej w diagnostyce i optymalizacji leczenia chorych z nadciśnieniem tętniczym".

Decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 lutego 2023 roku dr hab. n. med. Paweł Krzesiński, specjalista kardiologii i chorób wewnętrznych, otrzymał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne.

Regularnie uczestniczy w szkoleniach i konferencjach krajowych i zagranicznych, podnosząc swoje kwalifikacje i przekazując swoje doświadczenia innym.

Jako cel stawia sobie skuteczną diagnostykę i optymalizację leczenia poprzez dopasowanie go do indywidualnych problemów zdrowotnych pacjenta.

Zajmuje się leczeniem nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca, choroby wieńcowej, zaburzeniami rytmu serca, omdleń.

Profesor Krzesiński wykonuje, również badania diagnostyczne:

Echo serca EKG wysiłkowe (próba wysiłkowa) Kardioimpedancja (ICG)
poniedziałki
więcej  
Kurpaska Małgorzata dr n. med. Małgorzata Kurpaska kardiolog, internista

Jest lekarzem z ponad 10 letnim doświadczeniem w pracy w Klinice Kardiologii, zwłaszcza w leczeniu niewydolności serca, choroby wieńcowej czy nadciśnienia tętniczego.Aby połączyć różne dolegliwości i poprowadzić właściwie złożone leczenie, specjalizację z kardiologii poprzedziła uzyskaniem w 2019r. tytułu specjalisty chorób wewnętrznych i obroną pracy doktorskiej.Interesuje się zwłaszcza wydolnością fizyczną, próbami wysiłkowymi, w tym ergospirometrią oraz kardiologią sportową. 

Leczone choroby

nadciśnienie tętnicze niewydolność serca zaburzenia rytmu serca choroba niedokrwienna serca choroby serca choroba wieńcowa arytmia wady serca zawał serca ból w klatce piersiowej

Badania dignostyczne:

próba wysiłkowa (EKG wysiłkowe) EKG spoczynkowe kardioimpedancja (ICG) holter EKG  holter ciśnieniowy APBM

poniedziałki
więcej  
Monikowska-Krzemińska Krystyna dr Krystyna Monikowska-Krzemińska alergolog, laryngolog
Od początku swojej praktyki medycznej związana z Kliniką Otolaryngologii CMKP Szpitala Bródnowskiego w Warszawie, gdzie pracowała także jako kierownik Poradni Alergologicznej. Obecnie zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń alergicznych, łącznie z wykonywaniem testów skórnych oraz odczulaniem dorosłych i dzieci.Leczone choroby: kaszel rumień katar sienny astma alergia na leki pokrzywka nieżyt nosa alergia pokarmowa alergia dróg oddechowych POChP - przewlekła obturacyjna choroba płuc astma oskrzelowa alergiczne kontaktowe zapalenie skóry alergie skórne astma w ciąży alergia obrzęk alergiczny atopowe zapaleni skóry zmiany skórneWykonuje: test skórny wziewny test pokarmowy test płatkowy z odczytem

 

środy
więcej  
Mościcki Łukasz lek. Łukasz Mościcki ortopeda

Specjalizuje się w leczeniu schorzeń narządu ruchu za szczególnym uwzględnieniem chorób kolana, stóp oraz ręki.

Zajmuje się leczeniem chorób stawu kolanowego (głównie małoinwazyjne techniki artroskopowe - zabiegi naprawy uszkodzeń łąkotek oraz chrząstki stawu kolanowego).

Wykonuje następujące operacje w obrębie stopy: korekcje paluchów koślawych, palców młotkowatych, palucha sztywnego, operacje złamań kostek goleni, kości piętowej i kości śródstopia oraz operacje uszkodzeń ścięgna Achillesa.

Zajmuje się także leczeniem urazów i schorzeń ręki, między innymi zespół cieśni nadgarstka, palce zatrzaskujące, złamania i skręcenia nadgarstka.Na co dzień pomaga pacjentom cierpiącym z powodu kontuzji sportowych (uszkodzenia mięśni, więzadeł, stawów).

środy
więcej  
Nagraba Łukasz dr n. med. Łukasz Nagraba ortopeda

Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Pracownik naukowy w Klinice Ortopedii i Rehabilitacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. 

Dr Łukasz Nagraba jest członkiem zespołu projektu klinicznego czynnikiwzrostu.pl , w ramach którego zajmuje się medycyną regeneracyjną w schorzeniach mięśni i ścięgien – głównie łokieć tenisisty, golfisty, zwyrodnienie ścięgna Achillesa, ostrogi piętowe, uszkodzenie stożka rotatorów stawu ramiennego czy też inne urazy mięśniowe. Zajmuje się również leczeniem pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów oraz zespołami bólowymi kręgosłupa. 

Wykorzystując najnowocześniejsze metody leczenia w medycynie sportowej współpracuje z zawodnikami m. in Federacji KSW, bokserami i innymi zawodnikami sztuk walki.

leczone choroby:choroby mięśnichoroby ścięgienostroga piętowałokieć tenisistyłokieć golfistytendinopatia ścięgna Achillesakolano skoczkadyskopatia kręgosłupazespół bólowy barkuurazy sportowe

wtorki, soboty
więcej  
Osiecka-Bińkowska Anna mgr Anna Osiecka-Bińkowska dietetyk

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Jest dietetykiem nie tylko z wykształcenia ale przede wszystkim z pasji. Posiada doświadczenie w pracy z osobami starszymi, pacjentami z cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, nadwagą i otyłością. Pomaga zmieniać nawyki żywieniowe, modyfikować dietę tak, aby polepszyć samopoczucie oraz wyniki badań biochemicznych. Układa indywidualne jadłospisy dostosowane do trybu życia i stanu zdrowia.Dba o dobry kontakt z pacjentem, ponieważ jego sukces to jej sukces.

Zajmuje się schorzeniami takimi jak:

Otyłość Cukrzyca Nadwaga Nadciśnienie tętnicze Dna moczanowa Choroby tarczycy Żywienie kobiet w ciżży i karmiących Insulinooporność Hiperinsulinemia Zaburzenia gospodarki lipidowej Wrzody żołądka i dwunastnicy Zaparcia BIegunki Żywienie dzieci > 3 r. ż. i młodzieży

 

 

soboty
więcej  
Owczarek Dariusz lek. Dariusz Owczarek ortopeda

Lek. Dariusz Owczarek ukończył Akademię Medyczną w Warszawie. Jest specjalistą drugiego stopnia w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Doświadczenie zdobywał pracując w Klinice Ortopedii i Traumatologii II Wydziału Lekarskiego WUM, Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim i Szpitalu Czerniakowskim. W pracy zawodowej szczególną uwagę poświęca tematyce chirurgii urazowo – ortopedycznej narządu ruchu, wykonywaniem zabiegów pod kontrolą USG oraz wiskosuplementacji dostawowej.

Lekarz zajmuje się:

diagnostyką i leczeniem chorób narządu ruchu, diagnostyką dysfunkcji układu ruchu, wykonywaniem badania USG narządu ruchu.
soboty
więcej  
Pazura-Turowska Monika dr n. med. i n. o zdr. Monika Pazura-Turowska ginekolog-położnik

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, lekarz rezydent Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego.

Doktorantka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – prowadzi badania dotyczące wykorzystania USG w diagnostyce chorób narządu rodnego.

Odbyła staże w wiodących, zagranicznych klinikach w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Portugalii. Uczestniczka licznych krajowych oraz zagranicznych konferencji i szkoleń dotyczących m.in. prowadzenia ciąży o przebiegu fizjologicznym, patologicznym, nowoczesnych metod diagnostyki ultrasonograficznej oraz leczenia niepłodności.

środy
więcej  
Piekarski Michał lek. Michał Piekarski diagnostyk

Michał Piekarski, lekarz specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej.

Posiada ponad 15 letni okres praktyki zawodowej zdobywając doświadczenie w placówkach medycznych w Polsce i zagranicą.

Wykonuje badania USG noworodków, niemowląt, dzieci  oraz dorosłych:

USG przezciemiączkowe USG bioderek (preluksacja) USG jamy brzusznej dorosłych USG jamy brzusznej dzieci USG jąder dzieci USG jąder dorosłych USG miednicy mniejszej dzieci USG piersi dzieci USG przepukliny dorosłych USG przepukliny dzieci USG płuc, opłucnej, jam opłucnowych dorosłych USG płuc, opłucnej, jam opłucnowych dzieci USG stawów biodrowych dorosłych USG stawów biodrowych dzieci USG stawów kolanowych dorosłych USG stawów kolanowych dzieci USG stawów łokciowych dorosłych USG stawów łokciowych dzieci USG szyi dorosłych USG szyi dzieci USG tarczycy dorosłych USG tarczycy dzieci USG tkanek miękkich dorosłych USG tkanek miękkich dzieci USG układu moczowego dorosłych USG układu moczowego dzieci USG węzłów chłonnych pachowych dorosłych USG węzłów chłonnych pachowych dzieci USG węzłów chłonnych pachwinowych dorosłych USG węzłów chłonnych pachwinowych dzieci USG węzłów chłonnych szyjnych dorosłych USG węzłów chłonnych szyjnych dzieci USG ślinianek dorosłych USG ślinianek dzieci USG zmian skórnych, guzków, kaszaków dorosłych USG zmian skórnych, guzków, kaszaków dzieci

 

 

 

więcej  
Rudnicki Tomasz lek. Tomasz Rudnicki ortopeda

Specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Absolwent Warszawskiej Akademii Medycznej.

Doktor Rudnicki wykonuje USG narządu ruchu w zakresie:

USG nadgarstka USG stawów ręki USG stawu barkowego USG stawu kolanowego USG stawu biodrowego USG stawu łokciowego USG stawu skokowego USG ścięgna USG śródstopia

Ponadto, doktor wykonuje:

blokady dostawowe (iniekcja sterydu) pod kontrolą USG osocze bogatopłytkowe (PRP) pod kontrolą USG punkcje stawów, torbieli pod kontrolą USG płukanie zwapnień (Barbotage) pod kontrolą USG  
wtorki
więcej  
Samotyjek Joanna dr n. med. Joanna Samotyjek chirurg dziecięcy, urolog

Specjalista z zakresu chirurgii dziecięcej. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Ze Szpitalem Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym związana jest od 2012 r. 

Od 2022 pełni funkcję lekarza kierującego Klinicznym Oddziałem Chirurgii – Centrum Leczenia Kamicy.

Podczas wieloletniej pracy w zespole wyspecjalizowała się główne w leczeniu chorób z zakresu urologii  dziecięcej, kamicy układu moczowego.

Odbyła liczne staże szkoleniowe m.in. w Harvard Medical School w Boston Children’s Hospital w Klinice Urologii Dziecięcej oraz w Uniwersyteckiej Klinice Chirurgii Dziecięcej w LKH w Graz.

Od 2017 jest pracownikiem naukowo dydaktycznym Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Prowadzi liczne szkolenia i kursy dla lekarzy specjalizujących się w dziedzinie chirurgii i urologii dziecięcej.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych, Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. 

 

 

środy
więcej  
Sawicki Włodzimierz prof. dr hab. n.med. Włodzimierz Sawicki ginekolog, ginekolog onkolog,

Kierownik Katedry i Kliniki Położnictwa Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej II WL Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Ginekologia, Ginekologia onkologiczna.Położnictwo, a w szczególności ciąża wysokiego ryzyka.

Diagnostyka ultrasonograficzna w ciąży powikłanej i wysokiego ryzyka.Ultrasonograficzne wykrywanie i różnicowanie nowotworów trzonu macicy, szyjki macicy i jajnika.

wtorki
więcej  
Sienicki Rafał lek. Rafał Sienicki laryngolog

Doświadczenie w otolaryngologii zdobywał od 2011 roku pracując w jednym z największych szpitali w Polsce.

W tym czasie poznał charakterystykę pracy laryngologa w ramach oddziału klinicznego, ambulatorium i dyżurów lekarskich.

Doskonalił umiejętności w zakresie diagnostyki i leczenia chorób uszu, nosa i zatok przynosowych gardła i krtani, również techniki endoskopowe.

Wykonał setki operacji w obrębie nosa i zatok przynosowych, gardła i krtani.

Tytuł specjalisty uzyskał w 2019 roku.

Leczone choroby:

zatok migdałków gardła niedrożność nosa obturacyjny bezdech senny zapalenie zatok zapalenie krtani krwawienia z nosa ucha zapalenie ślinianek skrzywienie przegrody nosowej przerost migdałków zapalenie migdałków chrypka chproby ślinianek nieżyt nosa choroby laryngologiczne chrapanie polipy nosa zapalenie ucha rak krtani

 

poniedziałki
więcej  
Skadorwa Tymon dr n. med. Tymon Skadorwa neurochirurg dziecięcy
Lekarz - specjalista neurochirurg.
 
Posiada ponad 15-letnią praktykę w leczeniu chorób czaszki i mózgu u dzieci. Pracuje w Klinice Neurochirurgii Dziecięcej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
 

Przeprowadza operacje m.in:

kraniosynostoz wad wrodzonych czaszki mózgu i rdzenia kręgowego guzów wewnątrzczaszkowych i kanału kręgowego torbieli pajęczynówki wodogłowia plastyki ubytków czaszki

Odbył staże zagraniczne w klinikach neurochirurgicznych w Edynburgu (Western General Hospital) i Paryżu (Hôpital Necker – Enfants Malades). Ukończył 4-letni Europejski Kurs Neurochirurgii (EANS) oraz 3-letni Europejski Kurs Neurochirurgii Dziecięcej (ESPN).

Adiunkt w Zakładzie Anatomii Prawidłowej i Klinicznej WUM. Od 15 lat pracuje naukowo i dydaktycznie. Jest autorem i współautorem licznych artykułów naukowych poświęconych neurochirurgii dziecięcej i neuroanatomii. W 2012 r. obronił pracę doktorską uzyskując stopień naukowy doktora nauk medycznych.

Udziela porad w jęz. polskim i angielskim.

środy
więcej  
Stańczyk Adam dr n. med. Adam Stańczyk kardiolog, hipertensjolog, internista

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Z kardiologią związany jest od czasu studiów, gdzie początkowo w ramach Indywidualnego Toku Studiów a następnie studiów doktoranckich pracował w Klinice Kardiologii I Katedry Kardiologii i Kardiochirurgii UM w Łodzi. W latach 2001/2002 był stypendystą programu Sokrates Erasmus na Uniwersytecie w Murcii (Hiszpania). Zainteresowania Dr poza kardiologią ogólną koncentrowały się na diagnostyce i leczeniu chorych z omdleniami odruchowymi. Efektem tych lat była obroniona z wyróżnieniem w 2008r praca doktorska "Zmiany neurohormonalne podczas testu pochyleniowego u chorych z omdleniami wazowagalnymi".

Od września 2008r. związany jest z Kliniką Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

W 2010r. uzyskał tytuł specjalisty chorób wewnętrznych, a w 2013 specjalisty z dziedziny hipertensjologii.

Dodatkowo w 2013r. ukończył studia podyplomowe "Zarządzanie Innowacją w Sektorze Zdrowia" na Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Doktor Stańczyk zajmuje się leczeniem nadciśnienia tętniczego, chorobą wieńcową, niewydolnością serca, zaburzeniami rytmu serca, kołataniami serca.

Doktor Stańczyk nie prowadzi diagnostyki i leczenia utraty przytomności i dysautonomii.

sobota
więcej  
Stelmaszuk Tomasz Grzegorz dr Tomasz Grzegorz Stelmaszuk gastrolog
Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Posiada specjalizację II stopnia z chorób wewnętrznych i gastroenterologii. Specjalizację z gastroenterologii uzyskał w Klinice Gastroenterologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Obecnie jest starszym asystentem w Klinice Gastroenterologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Udziela porad w zakresie gastroenterologii oraz wykonuję badania endoskopowe górnego oraz dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Swoją wiedzę i umiejętności pogłębia udziałem w kursach i szkoleniach m.in. kurs endoskopii zabiegowej w Amsterdamie. Ponadto jest autorem i współautorem wielu publikacji. Konsultacji udziela również w języku angielskim.Leczone choroby: choroby przewlekłe choroby przewodu pokarmowego refluks żołądkowo-przełykowy zapalenie jelit choroba wrzodowa choroby jelit endoskopia zabiegowa
czwartek
więcej  
Szarzyński Mirosław dr n. med. Mirosław Szarzyński ortopeda

Dr n. med. Mirosław Szarzyński jest specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu (posiada także specjalizację chirurgii ogólnej i medycyny sportowej).

Doktor jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego im. Alberta-Ludwiga we Freiburgu (Niemcy).

Tytuł doktora nauk medycznych uzyskał na tej samej uczelni.

Od 1994 roku pracował w Klinikach Uniwersyteckich we Freiburgu, od 2002 roku w Ew. Szpitalu Schwerte (klinice Uniwerstetu Witten-Herdeckie) i od 2004 roku jako ordynator oddziału chirurgii i traumatologii. W 2007 roku powrót do Polski, praca w Medicover Warszawa i Arthros Nałęczów.

Od ponad 10 lat dr Mirosław Szarzyński wykonuje zabiegi operacyjne w szpitalu w Warszawie i Legionowie.

Specjalizuje się w leczeniu małoinwazyjnym barku, kolana, stawu skokowego, wykonuje też operacje paluchów koślawych i cieśni nadgarstka.

Leczenie zachowawcze obejmuje wszytkie ortopedyczne problemy.

 

więcej  
Szlufik Stanisław dr n. med. i n. o zdr. Stanisław Szlufik neurolog

Specjalista neurolog, klinicysta z doświadczeniem w pracy z pacjentami w warunkach szpitalnych oraz w poradniach specjalistycznych.

Pracuje w Klinice Neurologii zajmującej się kwalifikacją pacjentów do terapii zaawansowanych w chorobie Parkinsona (terapie infuzyjne, leczenie operacyjne).Jako naukowiec kończy rozprawę doktorską na Warszwskim Uniwersytecie Medycznym, której tematem przewodnim jest zastosowanie metod operacyjnych w leczeniu choroby Parkinsona.Na co dzień łączy pracę klinicysty i naukowca - najczęstrzymi tematami prac badawczych są choroby neurodegeneracyjne i inne zaburzenia ruchowe w tym choroba Parkinsona i inne zespoły parkinosowskie, dystonie.

Jego pasją jest monitorowanie pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi (głównie choroba Parkinsona) po głębokiej stymulacji mózgu (programowanie systemów DBS Medtronic, St. Jude Medical, Boston Scientific).Posiada także wieloletnie doświadczenie w pracy z toksyną botulinową u chorych ze schorzeniami neurologicznymi: migrena przewlekła, dystonia szyjna, kurcz powiek, połowiczy kurcz twarzy, dystonia twarzy, dystonia krtaniowa, ślinotok, bruksizm, dystonie segmentalne, mózgowe porażenie dziecięce, spastyczność poudarowa i inne rodzaje spastyczności (stwardnienie rozsiane, pourazowa).

Bierze czynny udział w pracy towarzystw naukowych polskich i międzynarodowych - Prezes Zarządu Sekcji Młodych Neurologów Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Członek Zarządu Sekcji Schorzeń Pozapiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Członek Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Innych Zaburzeń Ruchowych, Członek European Academy of Neurology, Członek International Parkinson and Movement Disorder Society.

 

więcej  
Szuba Olaf dr Olaf Szuba ortopeda

Specjalizuje się w leczeniu schorzeń narządu ruchu ze szczególnym uwzględnieniem Traumatologii i Chirurgii Ręki. Posiada duże doświadczenie w leczeniu operacyjnym urazów narządu ruchu i schorzeń ręki, m.in: zespołu kanału nadgarstka, palców strzelających, zastarzałych uszkodzeń ścięgien, nerwów obwodowych, artroz nadgarstka, zaburzeń zrostu kostnego, kontuzji wspinaczkowych. Szkolenie specjalizacyjne odbył w Katedrze Ortopedii, Traumatologii i Rehabilitacji II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Doświadczenie zawodowe zdobył również podczas staży w renomowanych ośrodkach Chirurgii Ręki i Traumatologii w Polsce (Szczecin, Poznań), w Niemczech (Oldenburg, Cuxhaven) i Włoszech (Savona).

Autor publikacji w czasopismach medycznych oraz wystąpień na konferencjach medycznych, wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zajmuje się leczeniem chorób zespołu cieśni nadgarstka, łokcia tenisisty, neuropatii, zespołu Quervaina, złamań, uszkodzeń ścięgien, palca trzaskającego, zespołu rowka nerwu łokciowego, zespołu kanału Guyona, powikłaniami leczenia operacyjnego ręki, urazów ręki, zaburzeń zrostu kostnego, artrozą nadgarstka, artrozą ręki, zwyrodnieniami stawów nadgarstka, palcem młoteczkowatym, palcem łabędzia szyja.

czwartki
więcej  
Szulborski Wojciech mgr Wojciech Szulborski fizjoterapeuta

Mgr Wojciech Szulborski gwarantuje rehabilitację, we wszystkich schorzeniach wymagających leczenia usprawniającego.

Mgr fizjoterapii - absolwent kier. Fizjoterapia Akademii Medycznej w Bydgoszczy.Technik masażysta – absolwent Medycznego Studium Zawodowego w Olsztynie (dyplom nr T ).

Pracuje z osobami dorosłymi oraz dziećmi od 5 r.ż.

Szkolenia i kursy:

- Innowacyjne terapie - Terapia Radiofalowa Ukierunkowana Platynowa- Innowacyjne terapie - Laser Wysokoenergetyczny o mocy 10 wat HIL POWER (jedyny w Warszawie)- Innowacyjne terapie - Fala Uderzeniowa (terapia skupiona 25 Hz)- Rehabilitacja POST COVID- Medycyna Ortopedyczna Cyriax (cały kurs)- Rehabilitacja w uszkodzeniach ścięgna Achillesa- Usprawnianie po endoprotezoplastyce stawu kolanowego- Rehabilitacja pacjenta po endoprotezoplastyce stawu biodrowego- Rehabilitacja chorych z RZS- Manipulacje nerwów- Pęcherz neurogenny - rehabilitacja- Zastosowanie metod neurofizjologicznych w rehabilitacji- Zastosowanie metody neurofizjologicznej wg Bobath w rehabilitacji chorych po udarze mózgu- Pielęgnacja i rehabilitacja wg Bobath- Opieka geriatryczna- Badanie stóp (statyczne), ocena chodu (badanie dynamiczne) oraz dobór wkładek ortopedycznych – pomiar i projektowanie wkładek termokurczliwych firmy ICB- Ultrasonografia narządu ruchu dla fizjoterapeutów z koncepcją Sonofeedback

Zajmuje się usprawnianiem w oparciu o:

-fizjoterapię funkcjonalną-fizjoterapię neurologiczną (praca na strukturze)-fizjoterapię ortopedyczną-fizjoterapię sportową-funkcjonalną terapię manualną-rehabilitację geriatryczną-masaż:poprzeczny wg Cyriax`agłęboki masaż poprzecznyfunkcyjnyklasycznyleczniczy izometrycznypunktowy i segmentarnydrenaż limfatyczny (3 metody)masaż sportowy i kosmetyczny

Fizjoterapia dla mgr Szulborskiego to coś więcej niż praca, to także jego pasja, dzięki czemu w pracę ze swoimi Pacjentami wkłada także serce. Zadowolenie z pracy, wiąże się z postępami Pacjentów w zakresie samodzielnie wykonywanych czynności dnia codziennego, a u Pacjentów z wyższymi umiejętnościami ruchowymi doskonalenie w obrębie równowagi, koordynacji oraz czucia głębokiego.

Prowadzi terapię w ostrych i przewlekłych zespołach bólowych, po kontuzjach sportowych, urazach, w dyskopatiach, przy przepuklinach, chorobie zwyrodnieniowej stawów, zespołach przeciążeniowych. Wykonuje terapię przed i po zabiegu operacyjnym.Prowadzi rehabilitację kobiet w ciąży.Kompleksowo i indywidualnie dobiera metody rehabilitacji – zarówno terapii manualnej, kinezyterapii, masażu, jak i zabiegów fizykalnych m.in. fala uderzeniowa, terapia radiowa czy laseroterapii-laser niskoenergetyczny i laser wysokoenergetyczny.

 

wtorki, czwartki, soboty
więcej  
Turek Grzegorz

dr n. med. Grzegorz Turek

neurochirurg

Absolwent Wydziału Lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku na którym uzyskał tytuł specjalisty w neurochirurgii.

Zastępca Ordynatora w Klinice Neurochirurgii CMKP Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego.

 

Przebyte staże: 

Staż podyplomowy - Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

Staż w Klinice Neurochirurgii - Szpital Uniwersytecki Karolinska - Szwecja

Staż w Chirurgii Podstawy Czaszki w Klinice Neurochirurgii - Sosnowiec

Staż w Chirurgii Podstawy Czaszki w Klinice Neurochirurgii CSK (guzy kąta mostowo-móżdżkowego) w Warszawie

Staż w Klinice Neurochirurgii (neurochirurgia naczyniowa) - Szpital Uniwersytecki - Finlandia

Staż w Klinice Neurochirurgii (zabiegi ze śródoperacyjnym wybudzeniem) - Centrum Onkologii - Warszawa

 

Leczone choroby:

dyskopatia lędźwiowa- zespoły rwy kulszowej stabilizacja kręgosłupa lędźwiowego dyskopatia szyjna- zespoły rwy barkowej stabilizacja kręgosłupa szyjnego  zwyrodnienie stawów kręgosłupa guz mózgu guz kąta mostowo-móżdżkowego chirurgia podstawy czaszki tętniaki malforacje naczyniowe

 

poniedziałki
więcej  
Waśko Marcin prof. dr hab. n. med. Marcin Waśko ortopeda, ortopeda dziecięcy
 
Jestem lekarzem praktykiem, specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu (ortopedą).
Specjalizuję się chirurgią stawów dzieci i dorosłych, szczególnie stawu kolanowego, ramiennego i skokowego.
Jestem również naukowcem - doktorem habilitowanym, profesorem Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego (uczelni odpowiedzialnej za prowadzenie specjalizacji lekarskich w całej Polsce). Poza pisaniem książek i artykułów, jestem kierownikiem i wykładowcą kursów szkoleniowych i doskonalających dla lekarzy (m.in. ortopedów, radiologów) w trakcie i po specjalizacji oraz promotorem prac doktorskich.
 
NAJCZĘŚCIEJ LECZONE CHOROBY:
 
Choroby, w których najczęściej niosę pomoc i mam największe doświadczenie to urazowe i nieurazowe dolegliwości ze strony stawu rzepkowo-udowego, wewnętrzne uszkodzenia stawu kolanowego, uszkodzenia barku, martwica kości, osteochondropatie. 
 
Zajmuję się również diagnostyką i leczeniem wad postawy u dzieci dorastających.
 
DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE ZA GRANICĄ:
 
Ludwig-Maximilians-Universitaet - Monachium, Niemcy
Centre Hospitalier Universitaire Vaudois - Lozanna, Szwajcaria
Kaiser Permanenete Riverside Hospital, Kalifornia, USA
University of California San Diego, Kalifornia, USA
Coxa Hospital for Joint Replacement- Tampere, Finlandia
Barnes-Jewish Hospital in St. Louis, Missouri, USA
Stanford University Hospital - Palo Alto, Kalifornia, USA
 
NAJWAŻNIEJSZE STYPENDIA:
 
Internacional Travelling Fellowship of the European Knee Associates
European Bone and Joint Infection Society Fellowship
The Kosciuszko Foundation Fellowship
Stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej
 
JĘZYKI:
 
polski
angielski
francuski
niemiecki
poniedziałki
więcej  
Winiarek Joanna lek. Joanna Winiarek ginekolog-położnik
Jest absolwentką II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
 
Od początku kariery zawodowej związana z Katedrą i Kliniką Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej IIWL WUM w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie.
 
W 2019 roku uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Jest autorką licznych publikacji w czasopismach polskich i zagranicznych, których tematyka skupia się głównie wokół leczenia stanów zapalnych narządów płciowych kobiety, a także diagnostyki i leczenia guzów przydatków.
 
Jako nauczyciel akademicki, przekazuje wiedzę kolejnym rocznikom studentów polsko- i anglojęzycznych.
 
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, uczestnikiem wielu konferencji naukowo – szkoleniowych w zakresie położnictwa, ginekologii oraz ginekologii onkologicznej. Wiedzę w zakresie diagnostyki ultrasonograficznej zdobywała m.in. w Roztoczańskiej Szkole Ultrasonografii.
 
Zajmuje się leczeniem chorób ginekologicznych, a zwłaszcza zaburzeń miesiączkowania, zespołu policystycznych jajników, endometriozy, patologii endometrium, a także prowadzeniem ciąży.
 
Zawsze opanowana i empatyczna, stara się wykorzystywać wiedzę i doświadczenie, aby postawić trafną diagnozę, zastosować skuteczne leczenie, dając jednocześnie pacjentce poczucie komfortu i bezpieczeństwa.
wtorki
więcej  
Wyzgał Marcin

lek. Marcin Wyzgał

internista / nefrolog

Jestem absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od grudnia 2012r. pracuję w Klinice Medycyny Transplantacyjnej, Nefrologii i Chorób Wewnętrznych Instytutu Transplantologii im. prof. Tadeusza Orłowskiego w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, gdzie rozpocząłem specjalizację z chorób wewnętrznych. Na co dzień sprawuję opiekę zarówno nad pacjentami internistycznymi jak i z chorobami nerek oraz po transplantacji narządów. Aktualnie realizuję także badania naukowe w Klinice będące przedmiotem rozprawy doktorskiej. W ramach działalności dydaktycznej prowadzę także seminaria oraz zajęcia praktyczne dla studentów pielęgniarstwa, analityki medycznej oraz kierunku lekarskiego. Moim szczególnym obszarem zainteresowania są choroby wewnętrzne, choroby nerek, diabetologia, transplantologia.

 
więcej