Witamy w Przychodni Specjalistycznej MD CLINIC PRAGA!
W ramach przychodni MD CLINIC PRAGA, oferujemy konsultacje specjalistów z wielu dziedzin medycznych, oferujemy także pełny zakres badań laboratoryjnych, jak również badania diagnostyczne na wysoce specjalistycznym sprzęcie medycznym.
Nasza placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00-20.00
oraz w soboty w godzinach: 8.00-12.00
Poznaj naszych wszystkich specjalistów!

Doktor Agnieszka Bielarska jest specjalistą chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej. Lekarzem z wieloletnią praktyką zawodową.Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Z Chirurgią Ogólną i Chirurgią Plastyczną jest związana od czasu stażu podyplomowego, gdzie początkowo w ramach wolontariatu pracowała w Klinice Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń WIM. Po skończeniu studiów wstąpiła w szeregi lekarzy wojskowych. Od 2005 roku jestem związana z Wojskowym Instytutem Medycznym. Specjalizowała się w Chirurgii Ogólnej w Klinice Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Naczyniowej, którą ukończyła z tytułem specjalisty Chirurgii Ogólnej w 2012 roku. Ukończyła studia doktoranckie . Od 2010 roku jest związana z Kliniką Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń WIM jako Starszy Specjalista. W 2020 roku uzyskała tytuł specjalisty Chirurgii Plastycznej. Doktor Bielarska przez wiele lat dyżurowała w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych w szpitalach na terenie Warszawy. Ma wieloletni staż pracy w poradniach chirurgicznych. Jest współautorem wielu publikacji z zakresu leczenia ran, leczenia oparzeń.Dr Bielarska jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń.
Zajmuje się leczeniem:
chorób chirurgicznych, włókniaków, kępek żółtych, kaszaków, zespołu cieśni nadgarstka, przykurczu Dupuyterna, palca trzaskającego, guzków reumatoidalnych na palcach, ganglionu, stanów po urazie ścięgien, chirurgii ręki, usuwaniem zmian na twarzy.Konsultuje w zakresie operacji plastycznych:
powiek implantów piersi plastyki brzucha korekcji płatków uszu po przerwaniu kolczykami odstających uszu ginekomastii brzucha po operacjach bariatrycznych zmniejszenia piersi

Specjalista chorób wewnętrznych oraz endokrynologii.
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Staż podyplomowy odbywała w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. W latach 2010-2014 odbywała w ramach rezydentury szkolenie specjalizacyjne z zakresu chorób wewnętrznych w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Hepatologii CSK MSWiA w Warszawie.
Tytuł specjalisty chorób wewnętrznych uzyskała w kwietniu 2015 roku.
Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie endokrynologii zrealizowała w Klinice Endokrynologii i Terapii Izotopowej CSK MON WIM w Warszawie. W tym czasie podjęła również Studium Doktoranckie.
W kwietniu 2019 roku uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie endokrynologii.
Ukończyła kursy i szkolenia z zakresu ultrasonografii tarczycy. Jest aktywna naukowo, a w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych uczestniczy w licznych kursach i szkoleniach. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego.
Zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń endokrynologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem chorób tarczycy (nadczynność, niedoczynność, ch. Hashimoto, wole guzkowe), przysadki mózgowej, nadnerczy, przytarczyc oraz innych gruczołów endokrynologicznych, a także problemami związanymi z otyłością, wypadaniem włosów.

Jest absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi.
Pracował jako asystent w Klinice Otolaryngologii Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie, a także na Oddziale Otolaryngologii Szpitala Bielańskiego w Warszawie.
Specjalizuje się w otolaryngologii.

Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie.
Pracuje jako psychiatra w Klinice Psychiatrii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego.
Uczestniczy w konferencjach i spotkaniach organizowanych przez Sekcję Psychiatrii Środowiskowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Ukończyła własną psychoterapię w nurcie integracyjnym.
Główne obszary zainteresowań to:
farmakoterapia depresji w ciąży i okresie karmienia higiena snu i inne działania uzupełniające lub zastępujące farmakoterapię (w tym dieta) przkładanie wiedzy naukowej na język bliski pacjentom i ich rodzinom godność pacjenta jako eksperta przez doświadczenie ; koncepcja zdrowienia (healing) psychiatria środowiskowa - zapobieganie stygmatyzacji osób leczących się psychiatrycznie, wzmacnianie pacjenta w jego rolach społecznych i szukanie alternatyw dla hospitalizacji.Pracuje z osobami, które doświadczają:
zaburzeń snu depresji w ciąży i po porodzie problemów z pogranicza sfery psychicznej i duchowej problemów z alkoholem choroby członka rodziny
Jeste specjalistą neurochirurgii.Ukończył Akademię Medyczną w Gdańsku, został uhonorowany Nagrodą Rektora Akademii Medycznej za Zasługi Naukowe oraz Nagrodą Samorządu Studenckiego. W roku akademickim 2010/2011 uczestniczył w programie wymiany LLP-Erasmus w Perugii we Włoszech. Po studiach odbył obowiązkowy staż w wielu ośrodkach: m.in. Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku i Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku. Swoje szkolenie zawodowe w zakresie neurochirurgii odbywał w Klinice Neurochirurgii (Instytut Psychiatrii i Neurologii, Warszawa) oraz Klinice Nowotworów Ośrodkowego Układu Nerwowego (Instytut Onkologii, Warszawa). W 2015 r. Rozpoczął studia doktoranckie w Szkole Medycyny Molekularnej (Warszawski Uniwersytet Medyczny) i rozpoczął pracę w Laboratorium Neurobiologii Molekularnej (Instytut Biologii Doświadczalnej Nenckiego).

Jest absolwentką II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz studiów podyplomowych z zarządzania organizacjami ochrony zdrowia w Szkole Głównej Handlowej.
Obecnie pracuje w Katedrze i Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej II Wydziału Lekarskiego WUM mieszczącej się w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim, gdzie specjalizuje się w zakresie położnictwa i ginekologii oraz odbywa studia doktoranckie, w trakcie których zajmuje się chorobami sromu. Prowadzi także zajęcia ze studentami polsko- i angielskojęzycznymi oraz jest jednym z opiekunów Studenckiego Koła Naukowego działającego przy Klinice. Uczestniczy w licznych konferencjach, kursach i szkoleniach, gdzie systematycznie poszerza swoją wiedzę z zakresu ginekologii i położnictwa oraz ultrasonografii.
Zajmuje się leczeniem chorób ginekologicznych, zaburzeń miesiączkowania, menopauzy, endometriozy, nadżerkami szyjki macicy, mięśniakami macicy, zespołem policystycznych jajników, bolesnym miesiączkowaniem.

Monika Figura jest specjalistą w dziedzinie neurologii. Pracuje w Klinice Neurologii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i innych zaburzeń ruchowych.
Absolwentka kierunku lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Monika Figura zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń neurologicznych ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń układu pozapiramidowego takich jak drżenie, choroba Parkinsona, dystonie- w tym leczenie toksyną botulinową. Ponadto zajmuje się też chorobami naczyniowymi układu nerwowego oraz leczeniem i diagnostyką zespołów otępiennych.

mgr Agnieszka Guz
fizjoterapeutaAbsolwentka Akademii Medycznej w Łodzi. Pracuje zawodowo od 2010 roku. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach z dziedziny nowoczesnej fizjoterapii. Specjalizuje się w terapii bólu kręgosłupa i stawów obwodowych. Ma także duże doświadczenie w pracy z pacjentami po operacjach ortopedycznych w obrębie stawu kolanowego i biodrowego.
Pracuje w modelu holistycznym, to znaczy patrzy całościowo na pacjenta. Ogromną uwagę przywiązuje do edukacji pacjenta w zakresie profilaktyki urazów i bólu
Ukończone kursy:
Terapia manualna wg Lewitta Manipulacje krótkodźwigniowe HLVA Techniki rozluźniania mięśniowo-powięziowego Badanie i Leczenie Punktów Spustowych Kinezjotaping PNF

lek. Jacek Kąpiński
ortopeda dziecięcySzanowni Pacjenci!Bardzo nam miło poinformować, że nasz specjalista lek. Jacek Kąpiński został drugim lekarzem w Polsce, rekomendowanym przez Ponseti International!

W roku 2007 ukończył z wyróżnieniem I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie (aktualnie Warszawski Uniwersytet Medyczny). Od 2008 roku nieprzerwanie pracuje w II Klinice Neurologicznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
W roku 2014 uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie neurologii. Swoje kwalifikacje podnosił na licznych kursach i szkoleniach w kraju oraz za granicą. Jego doświadczenie kliniczneobejmuje codzienną pracę w oddziale neurologicznym, oddziale udarowym, przyszpitalnej poradni neurologicznej, przyszpitalnej poradni chorób naczyniowo-mózgowych oraz konsultacje neurologiczne w oddziałach Szpitala Solec.Jest autorem lub współautorem ponad 50 publikacji naukowych, głównie w czasopismach anglojęzycznych o wysokim współczynniku oddziaływania. Współtworzy polskie wytyczne postępowania w udarze mózgu. Prowadzi szkolenia dla lekarzy i ratowników medycznych.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego (członek Zarządu Sekcji Chorób Naczyniowych Mózgu), European Stroke Organization World Stroke Organization, European Academy of Neurology (członek Panelu Naukowego – Udar Mózgu) oraz Polskiego Towarzystwa Telemedycyny i e-Zdrowia.

Jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Staż podyplomowy odbywał w SPCSK przy ul. Banacha 1a w Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii, gdzie pracuje do dzisiaj, obecnie na stanowisku Adiunkta. Początek swojej kariery lekarskiej związał szczególnie z diagnostyką i leczeniem chorych z obserwowanymi bezdechami w czasie snu oraz patologicznym chrapaniem. Zainteresowania medycyną snu przełożyły się również na jego pracę naukową. Jest autorem i współautorem ponad 40 publikacji związanych również z problematyką oddychania w czasie snu. Uczestniczył w wielu krajowych i zagranicznych zjazdach jako autor doniesień naukowych. W 2005 otrzymał wyróżnienie dla młodego pneumonologa.za publikację dotycząca zastosowania protez stomatologicznych w leczeniu obturacyjnego bezdechu podczas snu, które to wyróżnienie przyznało mu Polskie Towarzystwo Chorób Płuc. W latach 2009-2011 otrzymywał rokrocznie nagrodę Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za prace naukowe. Swoją pracę naukową zwieńczył obroną pracy doktorskiej, za którą I Wydział Lekarski przyznał mu wyróżnienie.
Specjalizację z chorób wewnętrznych uzyskał w 2004 roku, specjalizację z chorób płuc w 2007 roku. Pracując na pełnoprofilowym oddziale pulmonologicznym ma możliwość diagnozowania i leczenia wszystkich chorób tej specjalizacji, od problemów przewlekłego kaszlu, zaburzeń oddychania w czasie snu (bezdech i chrapanie), po infekcje układu oddechowego oraz diagnostykę onkologiczną i gruźlicę. Posiada również doświadczenie w zakresie inwazyjnej diagnostyki pulmonologicznej, wykonuje bronchoskopie, torakoskopie oraz nowoczesne zabiegi diagnostyczne z użyciem wewnątrzoskrzelowego USG.
Zajmuje się leczeniem POChP – przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, astmy, infekcji dróg oddechowych, duszności, kaszlu, chorób laryngologicznych, bezdechu sennego, zapalenia oskrzeli, rozedmy płuc, zapalenia płuc, chrapaniem, cpap.

Absolwentka Wyższej szkoły Rehabilitacji w Warszawie. Swoją wiedzę zdobywała również studiując Biologię na Uniwersytecie Warszawskim. Pracownik Szpitala MSWiA w Warszawie w Klinice Chorób Wewnętrznych Gastroenterologii z pododdziałem Leczenia Nieswoistych Chorób Zapalnych Jelit. Na co dzień zajmuje się poradnictwem żywieniowym pacjentów ze schorzeniami układu pokarmowego z uwzględnieniem nieswoistych chorób zapalnych jelit ( wrzodziejące zapalenie jelita grubego , choroba Leśniewskiego-Crohna ) , jelito drażliwe a także chorób trzustki . Ekspert Modulife – programu żywieniowego dla pacjentów cierpiących z powodu choroby Leśniewskiego-Chrona .

Doktor nauk medycznych , specjalista chorób dziecięcych , specjalista alergologii. Studiowała na wydziale lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielońskiego oraz Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu , który ukończyła w 1995 roku. Kontynuowała naukę na Studiach Doktoranckich i zakończyła je z wyróżnieniem w Klinice Pediatrii, Alergologii i Kardiologii Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego pod kierunkiem prof. Andrzeja Boznańskiego .
Pracowała jako lekarz medycyny na oddziale alergologii dziecięcej w Klinice Pediatrii, Alergologii i Kardiologii. Prowadziła dzialalność naukową oraz edukację studentów polskich i zagranicznych (W latach 2005-2010 brała udział w wieloośrodkowym badaniu naukowym A multidisciplinary study to identify the genetic and environmental causes of asthma in the European Community: GABRIEL; współpraca z E. von Mutius (Munich University) C.Braun-Fahrlander (Basel Univesity), P.Cullinan (Imperial College London). W kolejnych latach zajmowała stanowisko kierownika Kliniki Pediatrycznej SPZOZ w Warszawie.
Pracowała w charakterze pediatry i alergologa w poradniach Luxmed, Medicover i Goldenmed w Warszawie.
Uczestniczyła w kilku misjach medycznych w krajach afrykańskich w Zambii , Etiopii i Ugandzie. W 2019 roku w Ugandzie brała udział w otwarciu nowego ośrodka zdrowia Matugga Health Center, gdzie pracowała jako lekarz i szkoliła kadrę medyczną. W roku 2018 otrzymała statuetkę Miłosiernego Samarytanina roku 2017 (organizator Krakowskie Stowarzyszenie Wolontariatu św. Eliasza).

Jest Kierownikiem Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego oraz konsultantem Wojskowej Służby Zdrowia w dziedzinie kardiologii.
Studia na Wydziale Wojskowo-Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ukończył jako prymus, za co został nagrodzony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej białą bronią.
Od 2005 roku jest związany z Kliniką Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. W 2012 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie chorób wewnętrznych, a w 2017 roku - kardiologii. Rozwój zawodowy łączy z działalnością naukową. W 2010 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych, w 2016 roku - doktora habilitowanego na odstawie osiągnięcia naukowego ,, Zastosowanie kardiografii impedancyjnej w diagnostyce i optymalizacji leczenia chorych z nadciśnieniem tętniczym".
Regularnie uczestniczy w szkoleniach i konferencjach krajowych i zagranicznych, podnosząc swoje kwalifikacje i przekazując swoje doświadczenia innym.
Jako cel stawia sobie skuteczną diagnostykę i optymalizację leczenia poprzez dopasowanie go do indywidualnych problemów zdrowotnych pacjenta.
Zajmuje się leczeniem nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca, choroby wieńcowej, zaburzeniami rytmu serca, omdleń.

Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Lublinie w 2011 r.
Od tego czasu zawodowo związana z Wojskowym Instytutem Medycznym w Warszawie.
W 2019 r. uzyskała tytuł specjalisty chorób wewnętrznych, aktualnie jest w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z kardiologii oraz obroniła pracę doktorską w dziedzinie kardiologii z zakresu wydolności fizycznej i prób wysiłkowych.

Lekarz specjalista psychiatrii dorosłych. Od 2011 r pracuje w oddziale psychiatrii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego, który jest bazą dla II Kliniki Psychiatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 2016 r współpracuje z II Wydziałem Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego jako wykładowca.Ukończyła II Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytety Medycznego w 2009 r.Uczestniczyła w projektach naukowych obejmujących styk psychiatrii i medycyny somatycznej. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w POZ. Od 2017 pracuje również w Poradni Leczenia Uzależnień. Doświadczenie zdobywała w trakcie staży w licznych warszawskich oddziałach klinicznych.
Zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń psychicznych takich jak: zaburzenia nastroju (depresja, zaburzenia afektywne dwubiegunowe, organiczne zaburzenia nastroju), zaburzenia lękowe, zaburzenia snu, zaburzenia psychotyczne, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia osobowości, uzależnienia oraz wspieraniem rodziców dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Stale poszerza swoje umiejętności uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach.

Pracownik Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zajmuje się ortopedią i traumatologią narządu ruchu.
Dr Tomasz Mitek w ramach projektu czynnikiwzrostu.pl, zajmuje się zastosowaniem zdobyczy medycyny regeneracyjnej w entezo i tendinopatiach (łokieć tenisisty, łokieć golfisty, kolano skoczka), a także w chorobie zwyrodnieniowej stawów kolanowych.Strona internetowa: www.czynnikiwzrostu.pl

Od początku swojej praktyki medycznej związana z Kliniką Otolaryngologii CMKP Szpitala Bródnowskiego w Warszawie, gdzie pracowała także jako kierownik Poradni Alergologicznej. Obecnie zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń alergicznych, łącznie z wykonywaniem testów skórnych oraz odczulaniem dorosłych i dzieci.
Leczone choroby:
atopowe zapaleni skóry zmiany skórne kaszel rumień katar sienny astma alergia na leki pokrzywka nieżyt nosa alergia pokarmowa alergia dróg oddechowych POChP - przewlekła obturacyjna choroba płuc astma oskrzelowa alergiczne kontaktowe zapalenie skóry alergie skórne astma w ciąży alergia obrzęk alergiczny

Specjalizuje się w leczeniu schorzeń narządu ruchu za szczególnym uwzględnieniem chorób kolana, stóp oraz ręki.
Zajmuje się leczeniem chorób stawu kolanowego (głównie małoinwazyjne techniki artroskopowe - zabiegi naprawy uszkodzeń łąkotek oraz chrząstki stawu kolanowego).
Wykonuje następujące operacje w obrębie stopy: korekcje paluchów koślawych, palców młotkowatych, palucha sztywnego, operacje złamań kostek goleni, kości piętowej i kości śródstopia oraz operacje uszkodzeń ścięgna Achillesa.
Zajmuje się także leczeniem urazów i schorzeń ręki, między innymi zespół cieśni nadgarstka, palce zatrzaskujące, złamania i skręcenia nadgarstka.Na co dzień pomaga pacjentom cierpiącym z powodu kontuzji sportowych (uszkodzenia mięśni, więzadeł, stawów).

Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Pracownik naukowy w Klinice Ortopedii i Rehabilitacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Dr Łukasz Nagraba jest członkiem zespołu projektu klinicznego czynnikiwzrostu.pl , w ramach którego zajmuje się medycyną regeneracyjną w schorzeniach mięśni i ścięgien – głównie łokieć tenisisty, golfisty, zwyrodnienie ścięgna Achillesa, ostrogi piętowe, uszkodzenie stożka rotatorów stawu ramiennego czy też inne urazy mięśniowe. Zajmuje się również leczeniem pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów oraz zespołami bólowymi kręgosłupa.
Wykorzystując najnowocześniejsze metody leczenia w medycynie sportowej współpracuje z zawodnikami m. in Federacji KSW, bokserami i innymi zawodnikami sztuk walki.
leczone choroby:choroby mięśnichoroby ścięgienostroga piętowałokieć tenisistyłokieć golfistytendinopatia ścięgna Achillesakolano skoczkadyskopatia kręgosłupazespół bólowy barkuurazy sportowe

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Jest dietetykiem nie tylko z wykształcenia ale przede wszystkim z pasji. Posiada doświadczenie w pracy z osobami starszymi, pacjentami z cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, nadwagą i otyłością. Pomaga zmieniać nawyki żywieniowe, modyfikować dietę tak, aby polepszyć samopoczucie oraz wyniki badań biochemicznych. Układa indywidualne jadłospisy dostosowane do trybu życia i stanu zdrowia.Dba o dobry kontakt z pacjentem, ponieważ jego sukces to jej sukces.

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, lekarz rezydent Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego.
Doktorantka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – prowadzi badania dotyczące wykorzystania USG w diagnostyce chorób narządu rodczego.
Odbyła staże w wiodących, zagranicznych klinikach w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Portugalii. Uczestniczka licznych krajowych oraz zagranicznych konferencji i szkoleń dotyczących m.in. prowadzenia ciąży o przebiegu fizjologicznym, patologicznym, nowoczesnych metod diagnostyki ultrasonograficznej oraz leczenia niepłodności.

Michał Piekarski, lekarz specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej.
Posiada ponad 12 letni okres praktyki zawodowej zdobywając doświadczenie w placówkach medycznych w Polsce i zagranicą.
Wykonuje badania USG dzieci i dorosłych:
jamy brzusznej jąder miednicy mniejszej ortopedyczne przepukliny tarczycy układu moczowego węzłów chłonnych ślinianek

Specjalista neurolog z wieloletnim doświadczeniem klinicznym.
Absolwenta I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.Doświadczenie kliniczne zdobyła w pracy w oddziałach szpitalnych Kliniki Neurologii CSK MSWiA, Szpitalu Kolejowym w Pruszkowie oraz w Przyklinicznych Poradniach m in. Poradni Stwardnienia Rozsianego, Poradni Pozapiramidowej, a także poradniach ogólnoneurologicznych.Jest elektrofizjologiem z doświadczeniem klinicznym w wykonywaniu badań EMG ( posiada certyfikat EMG).Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego i Polskiego Towarzystwa neurofizjologii Klinicznej.
Zajmuje się diagnostyką i leczeniem szeregu schorzeń neurologicznych, w szczególności takich jak;
stwardnienie rozsiane, bóle głowy i kręgosłupa, polineuropatie i inne choroby nerwowo-mięśniowe, neuralgie, choroby naczyniowe mózgu (udary, stany poudarowe), choroba Parkinsona, padaczka, zespoły otępienne, tężyczka, zespół cieśni nadgarstka.Za najważniejsze w pracy z pacjentem uważa całościowe podejście do zgłaszanych problemów, aby jak najlepiej pokierować diagnostyką i leczeniem i poprawić jakość życia pacjenta.

Kierownik Katedry i Kliniki Położnictwa Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej II WL Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Ginekologia, Ginekologia onkologiczna.Położnictwo, a w szczególności ciąża wysokiego ryzyka.
Diagnostyka ultrasonograficzna w ciąży powikłanej i wysokiego ryzyka.Ultrasonograficzne wykrywanie i różnicowanie nowotworów trzonu macicy, szyjki macicy i jajnika.

Specjalista chorób wewnętrznych. Adiunkt w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.Diagnostyką ultrasonograficzną zajmuje się od 1982 roku, w 1983 roku jako pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych na świecie zaczęła wykorzystywać badanie USG do diagnostyki narządu ruchu, rozszerzając jego zastosowanie w tej dziedzinie wraz z rozwojem aparatury. Autorka i współautorka wielu książek i artykułów na temat zastosowania badania USG (w szczególności badania narządu ruchu i badań naczyniowych metodą Dopplera). Od początku lat 90-tych prowadzi liczne kursy USG dla lekarzy.

dr n. med. Tymon Skadorwa,
lekarz neurochirurg. Pracuje w Oddziale Neurochirurgii Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. J. Bogdanowicza w Warszawie. Posiada ponad 12-letnią praktykę w leczeniu chorób czaszki i mózgu u dzieci. Przeprowadza operacje m.in. kraniosynostoz, wad wrodzonych czaszki, mózgu i rdzenia kręgowego, guzów wewnątrzczaszkowych i kanału kręgowego, wodogłowia, plastyki ubytków czaszki.
Odbył staże zagraniczne w klinikach neurochirurgicznych w Edynburgu (Western General Hospital) i Paryżu (Hôpital Necker – Enfants Malades). Ukończył 4-letni Europejski Kurs Neurochirurgii (EANS) oraz 3-letni Europejski Kurs Neurochirurgii Dziecięcej (ESPN).
Adiunkt w Zakładzie Anatomii Prawidłowej i Klinicznej WUM. Od 15 lat pracuje naukowo i dydaktycznie. Jest autorem i współautorem licznych artykułów naukowych poświęconych neurochirurgii dziecięcej i neuroanatomii. W 2012 r. obronił pracę doktorską uzyskując stopień naukowy doktora nauk medycznych.
Udziela porad w jęz. polskim i angielskim.

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Z kardiologią związany jest od czasu studiów, gdzie początkowo w ramach Indywidualnego Toku Studiów a następnie studiów doktoranckich pracował w Klinice Kardiologii I Katedry Kardiologii i Kardiochirurgii UM w Łodzi. W latach 2001/2002 był stypendystą programu Sokrates Erasmus na Uniwersytecie w Murcii (Hiszpania). Zainteresowania Dr poza kardiologią ogólną koncentrowały się na diagnostyce i leczeniu chorych z omdleniami odruchowymi. Efektem tych lat była obroniona z wyróżnieniem w 2008r praca doktorska "Zmiany neurohormonalne podczas testu pochyleniowego u chorych z omdleniami wazowagalnymi".
Od września 2008r. związany jest z Kliniką Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.
W 2010r. uzyskał tytuł specjalisty chorób wewnętrznych, a w 2013 specjalisty z dziedziny hipertensjologii.
Dodatkowo w 2013r. ukończył studia podyplomowe "Zarządzanie Innowacją w Sektorze Zdrowia" na Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Obecnie poza pracą naukową i kliniczną w Klinice Kardiologii konsultuje w ramach poradni przyszpitalnej pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, omdleniami, przeprowadza kwalifikacje do wykonania m.in. testu pochyleniowego. Dr Stańczyk zajmuje się leczeniem nadciśnienia tętniczego, omdleń, chorobą wieńcową, niewydolnością serca, zaburzeniami rytmu serca, kołataniami serca.

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Posiada specjalizację II stopnia z chorób wewnętrznych i gastroenterologii. Specjalizację z gastroenterologii uzyskał w Klinice Gastroenterologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Obecnie jest starszym asystentem w Klinice Gastroenterologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Udziela porad w zakresie gastroenterologii oraz wykonuję badania endoskopowe górnego oraz dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Swoją wiedzę i umiejętności pogłębia udziałem w kursach i szkoleniach m.in. kurs endoskopii zabiegowej w Amsterdamie. Ponadto jest autorem i współautorem wielu publikacji. Konsultacji udziela również w języku angielskim.
Leczone choroby:- choroby przewlekłe- choroby przewodu pokarmowego- refluks żołądkowo-przełykowy- zapalenie jelit- choroba wrzodowa- choroby jelit- endoskopia zabiegowa

1981 r. wyjazd do Republiki Federalnej Niemiec
1987-1994 studia: Albert-Ludwigs-Universität, Freiburg (RFN)
1994 r. tytuł dr med.: magna cum laude
1994 - 2000 asystent w Klinice Chirurgii Ogólnej, Universitätsklinik, Freiburg
2000 - 2002 asystent w Klinice Chirurgii Urazowej i Traumatologii, Medycyny Sportowej,Universitätsklinik, Freiburg (Prof. Dr. N. P. Sudkamp)
2002 - 2004 asystent w Klinice Chirurgii Uniwersytetu Witten / Herdecke w Ew. Szpitaluw Schwerte (Prof. Dr. R. Labitzke)
2004 - 2007 ordynator oddziału chirurgii i traumatologii w Ew. Szpitalu w Schwerte (Prof. Dr. R. Labitzke)
od 2005 r. współpraca z NZOZ Arthros w Nałęczowie i Ambulatorium Artroskopowym w Olsztynie (regularne przyjazdy z Niemiec do operacji barku)
w 2007 r. powrót do Polski
do sierpnia 2011 współpracownik NZOZ Arthros Nałęczów
od 2011 operacje (w ramach NFZ) w szpitalu Medicover Warszawa oraz w klinice Mediq w Legionowie.

Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z reumatologii, który traktuje problemy chorych z powagą, a pacjentów z życzliwością.
Szczególnie interesuję się chorobami układowymi tkanki łącznej, innymi chorobami autoimmunologicznymi oraz zapalnymi, chorobami mięśni, a także leczeniem bólu.

Specjalista neurolog, klinicysta z doświadczeniem w pracy z pacjentami w warunkach szpitalnych oraz w poradniach specjalistycznych.
Pracuje w Klinice Neurologii zajmującej się kwalifikacją pacjentów do terapii zaawansowanych w chorobie Parkinsona (terapie infuzyjne, leczenie operacyjne).Jako naukowiec kończy rozprawę doktorską na Warszwskim Uniwersytecie Medycznym, której tematem przewodnim jest zastosowanie metod operacyjnych w leczeniu choroby Parkinsona.Na co dzień łączy pracę klinicysty i naukowca - najczęstrzymi tematami prac badawczych są choroby neurodegeneracyjne i inne zaburzenia ruchowe w tym choroba Parkinsona i inne zespoły parkinosowskie, dystonie.
Jego pasją jest monitorowanie pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi (głównie choroba Parkinsona) po głębokiej stymulacji mózgu (programowanie systemów DBS Medtronic, St. Jude Medical, Boston Scientific).Posiada także wieloletnie doświadczenie w pracy z toksyną botulinową u chorych ze schorzeniami neurologicznymi: migrena przewlekła, dystonia szyjna, kurcz powiek, połowiczy kurcz twarzy, dystonia twarzy, dystonia krtaniowa, ślinotok, bruksizm, dystonie segmentalne, mózgowe porażenie dziecięce, spastyczność poudarowa i inne rodzaje spastyczności (stwardnienie rozsiane, pourazowa).
Bierze czynny udział w pracy towarzystw naukowych polskich i międzynarodowych - Prezes Zarządu Sekcji Młodych Neurologów Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Członek Zarządu Sekcji Schorzeń Pozapiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Członek Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Innych Zaburzeń Ruchowych, Członek European Academy of Neurology, Członek International Parkinson and Movement Disorder Society.

Specjalizuje się w leczeniu schorzeń narządu ruchu ze szczególnym uwzględnieniem Traumatologii i Chirurgii Ręki. Posiada duże doświadczenie w leczeniu operacyjnym urazów narządu ruchu i schorzeń ręki, m.in: zespołu kanału nadgarstka, palców strzelających, zastarzałych uszkodzeń ścięgien, nerwów obwodowych, artroz nadgarstka, zaburzeń zrostu kostnego, kontuzji wspinaczkowych. Szkolenie specjalizacyjne odbył w Katedrze Ortopedii, Traumatologii i Rehabilitacji II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Doświadczenie zawodowe zdobył również podczas staży w renomowanych ośrodkach Chirurgii Ręki i Traumatologii w Polsce (Szczecin, Poznań), w Niemczech (Oldenburg, Cuxhaven) i Włoszech (Savona).
Autor publikacji w czasopismach medycznych oraz wystąpień na konferencjach medycznych, wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Zajmuje się leczeniem chorób zespołu cieśni nadgarstka, łokcia tenisisty, neuropatii, zespołu Quervaina, złamań, uszkodzeń ścięgien, palca trzaskającego, zespołu rowka nerwu łokciowego, zespołu kanału Guyona, powikłaniami leczenia operacyjnego ręki, urazów ręki, zaburzeń zrostu kostnego, artrozą nadgarstka, artrozą ręki, zwyrodnieniami stawów nadgarstka, palcem młoteczkowatym, palcem łabędzia szyja.

Mgr Wojciech Szulborski gwarantuje rehabilitację, we wszystkich schorzeniach wymagających leczenia usprawniającego.
Mgr fizjoterapii - absolwent kier. Fizjoterapia Akademii Medycznej w Bydgoszczy.Technik masażysta – absolwent Medycznego Studium Zawodowego w Olsztynie (dyplom nr T ).
Pracuje z osobami dorosłymi oraz dziećmi od 5 r.ż.
Szkolenia i kursy:
- Innowacyjne terapie - Terapia Radiofalowa Ukierunkowana Platynowa- Innowacyjne terapie - Laser Wysokoenergetyczny o mocy 10 wat HIL POWER (jedyny w Warszawie)- Innowacyjne terapie - Fala Uderzeniowa (terapia skupiona 25 Hz)- Rehabilitacja POST COVID- Medycyna Ortopedyczna Cyriax (cały kurs)- Rehabilitacja w uszkodzeniach ścięgna Achillesa- Usprawnianie po endoprotezoplastyce stawu kolanowego- Rehabilitacja pacjenta po endoprotezoplastyce stawu biodrowego- Rehabilitacja chorych z RZS- Manipulacje nerwów- Pęcherz neurogenny - rehabilitacja- Zastosowanie metod neurofizjologicznych w rehabilitacji- Zastosowanie metody neurofizjologicznej wg Bobath w rehabilitacji chorych po udarze mózgu- Pielęgnacja i rehabilitacja wg Bobath- Opieka geriatryczna- Badanie stóp (statyczne), ocena chodu (badanie dynamiczne) oraz dobór wkładek ortopedycznych – pomiar i projektowanie wkładek termokurczliwych firmy ICB- Ultrasonografia narządu ruchu dla fizjoterapeutów z koncepcją Sonofeedback
Zajmuje się usprawnianiem w oparciu o:
-fizjoterapię funkcjonalną-fizjoterapię neurologiczną (praca na strukturze)-fizjoterapię ortopedyczną-fizjoterapię sportową-funkcjonalną terapię manualną-rehabilitację geriatryczną-masaż:poprzeczny wg Cyriax`agłęboki masaż poprzecznyfunkcyjnyklasycznyleczniczy izometrycznypunktowy i segmentarnydrenaż limfatyczny (3 metody)masaż sportowy i kosmetyczny
Fizjoterapia dla mgr Szulborskiego to coś więcej niż praca, to także jego pasja, dzięki czemu w pracę ze swoimi Pacjentami wkłada także serce. Zadowolenie z pracy, wiąże się z postępami Pacjentów w zakresie samodzielnie wykonywanych czynności dnia codziennego, a u Pacjentów z wyższymi umiejętnościami ruchowymi doskonalenie w obrębie równowagi, koordynacji oraz czucia głębokiego.
Prowadzi terapię w ostrych i przewlekłych zespołach bólowych, po kontuzjach sportowych, urazach, w dyskopatiach, przy przepuklinach, chorobie zwyrodnieniowej stawów, zespołach przeciążeniowych. Wykonuje terapię przed i po zabiegu operacyjnym.Prowadzi rehabilitację kobiet w ciąży.Kompleksowo i indywidualnie dobiera metody rehabilitacji – zarówno terapii manualnej, kinezyterapii, masażu, jak i zabiegów fizykalnych m.in. fala uderzeniowa, terapia radiowa czy laseroterapii-laser niskoenergetyczny i laser wysokoenergetyczny.

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie pracuje w Klinice Dermatologicznej Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, gdzie specjalizuje się w zakresie dermatologii i wenerologii. Zajmuje się leczeniem chorób skóry, włosów i paznokci. Poszerza swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach.
Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS (specjalizacja psychologia kliniczna i zdrowia) i studiów podyplomowych z seksuologii klinicznej pod kierunkiem prof. dr hab. med. Lwa-Starowicza.Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej w trakcie zdobywania certyfikacji terapeuty poznawczo-behawioralnego; certyfikowany trener umiejętności społecznych I i II stopnia.
Doświadczenie zdobywał, pracując w: Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Pruszkowie (Szpital Tworkowski); na Oddziale Klinicznym Wieku Rozwojowego Dziecięcego Szpitala Klinicznego UCK WUM w Warszawie; w Szpitalu Specjalistycznym „Inflancka”. Współpracuje również z niepublicznymi przedszkolami w zakresie opiniowania i diagnozy psychologicznej.
W swojej pracy zajmuje się wsparciem psychologicznym i seksuologicznym dorosłych, dzieci i młodzieży w zakresie:
zaburzeń identyfikacji płciowej i preferencji seksualnych; zaburzeń rozwojowych; problemów związanych ze współżyciem i popędem seksualnym; wspierania kobiet w ciąży oraz par w oczekiwaniu na przyjście dziecka na świat; zaburzeń nerwicowych (lękowych); depresji.Absolwent Wydziału Lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku na którym uzyskał tytuł specjalisty w neurochirurgii.
Zastępca Ordynatora w Klinice Neurochirurgii CMKP Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego.
Przebyte staże:
Staż podyplomowy - Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
Staż w Klinice Neurochirurgii - Szpital Uniwersytecki Karolinska - Szwecja
Staż w Chirurgii Podstawy Czaszki w Klinice Neurochirurgii - Sosnowiec
Staż w Chirurgii Podstawy Czaszki w Klinice Neurochirurgii CSK (guzy kąta mostowo-móżdżkowego) w Warszawie
Staż w Klinice Neurochirurgii (neurochirurgia naczyniowa) - Szpital Uniwersytecki - Finlandia
Staż w Klinice Neurochirurgii (zabiegi ze śródoperacyjnym wybudzeniem) - Centrum Onkologii - Warszawa
Leczone choroby:
dyskopatia lędźwiowa- zespoły rwy kulszowej stabilizacja kręgosłupa lędźwiowego dyskopatia szyjna- zespoły rwy barkowej stabilizacja kręgosłupa szyjnego zwyrodnienie stawów kręgosłupa guz mózgu guz kąta mostowo-móżdżkowego chirurgia podstawy czaszki tętniaki malforacje naczyniowe



Jestem absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od grudnia 2012r. pracuję w Klinice Medycyny Transplantacyjnej, Nefrologii i Chorób Wewnętrznych Instytutu Transplantologii im. prof. Tadeusza Orłowskiego w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, gdzie rozpocząłem specjalizację z chorób wewnętrznych. Na co dzień sprawuję opiekę zarówno nad pacjentami internistycznymi jak i z chorobami nerek oraz po transplantacji narządów. Aktualnie realizuję także badania naukowe w Klinice będące przedmiotem rozprawy doktorskiej. W ramach działalności dydaktycznej prowadzę także seminaria oraz zajęcia praktyczne dla studentów pielęgniarstwa, analityki medycznej oraz kierunku lekarskiego. Moim szczególnym obszarem zainteresowania są choroby wewnętrzne, choroby nerek, diabetologia, transplantologia.