Neurologia w MD Clinic Praga to kompleksowa diagnostyka i leczenie schorzeń neurologicznych.
Nasi specjaliści
W roku 2007 ukończył z wyróżnieniem I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie (aktualnie Warszawski Uniwersytet Medyczny). Od 2008 roku nieprzerwanie pracuje w II Klinice Neurologicznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
W roku 2014 uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie neurologii. Swoje kwalifikacje podnosił na licznych kursach i szkoleniach w kraju oraz za granicą. Jego doświadczenie kliniczneobejmuje codzienną pracę w oddziale neurologicznym, oddziale udarowym, przyszpitalnej poradni neurologicznej, przyszpitalnej poradni chorób naczyniowo-mózgowych oraz konsultacje neurologiczne w oddziałach Szpitala Solec.Jest autorem lub współautorem ponad 50 publikacji naukowych, głównie w czasopismach anglojęzycznych o wysokim współczynniku oddziaływania. Współtworzy polskie wytyczne postępowania w udarze mózgu. Prowadzi szkolenia dla lekarzy i ratowników medycznych.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego (członek Zarządu Sekcji Chorób Naczyniowych Mózgu), European Stroke Organization World Stroke Organization, European Academy of Neurology (członek Panelu Naukowego – Udar Mózgu) oraz Polskiego Towarzystwa Telemedycyny i e-Zdrowia.
Specjalista neurolog, klinicysta z doświadczeniem w pracy z pacjentami w warunkach szpitalnych oraz w poradniach specjalistycznych.
Pracuje w Klinice Neurologii zajmującej się kwalifikacją pacjentów do terapii zaawansowanych w chorobie Parkinsona (terapie infuzyjne, leczenie operacyjne).Jako naukowiec kończy rozprawę doktorską na Warszwskim Uniwersytecie Medycznym, której tematem przewodnim jest zastosowanie metod operacyjnych w leczeniu choroby Parkinsona.Na co dzień łączy pracę klinicysty i naukowca - najczęstrzymi tematami prac badawczych są choroby neurodegeneracyjne i inne zaburzenia ruchowe w tym choroba Parkinsona i inne zespoły parkinosowskie, dystonie.
Jego pasją jest monitorowanie pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi (głównie choroba Parkinsona) po głębokiej stymulacji mózgu (programowanie systemów DBS Medtronic, St. Jude Medical, Boston Scientific).Posiada także wieloletnie doświadczenie w pracy z toksyną botulinową u chorych ze schorzeniami neurologicznymi: migrena przewlekła, dystonia szyjna, kurcz powiek, połowiczy kurcz twarzy, dystonia twarzy, dystonia krtaniowa, ślinotok, bruksizm, dystonie segmentalne, mózgowe porażenie dziecięce, spastyczność poudarowa i inne rodzaje spastyczności (stwardnienie rozsiane, pourazowa).
Bierze czynny udział w pracy towarzystw naukowych polskich i międzynarodowych - Prezes Zarządu Sekcji Młodych Neurologów Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Członek Zarządu Sekcji Schorzeń Pozapiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Członek Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Innych Zaburzeń Ruchowych, Członek European Academy of Neurology, Członek International Parkinson and Movement Disorder Society.
Zobacz inne specjalizacje