EKG wysiłkowe jest nieinwazyjnym badaniem zwanym także próbą wysiłkową. Dzięki temu badaniu lekarz może postawić precyzyjną diagnozę u osoby z podejrzeniem choroby wieńcowej. Badanie jest niezwykle przydatne kiedy trzeba ustalić przyczynę zaburzeń rytmu serca. Daje możliwość poznania rodzaju wysiłku fizycznego, na jaki chory na serce może sobie pozwolić w życiu codziennym.

 

Nasi specjaliści

Krzesiński Paweł prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Paweł Krzesiński kardiolog

Jest Kierownikiem Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego oraz konsultantem Wojskowej Służby Zdrowia w dziedzinie kardiologii.

Studia na Wydziale Wojskowo-Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ukończył jako prymus, za co został nagrodzony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej białą bronią.

Od 2005 roku jest związany z Kliniką Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. W 2012 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie chorób wewnętrznych, a w 2017 roku - kardiologii. Rozwój zawodowy łączy z działalnością naukową. W 2010 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych, w 2016 roku - doktora habilitowanego na odstawie osiągnięcia naukowego ,, Zastosowanie kardiografii impedancyjnej w diagnostyce i optymalizacji leczenia chorych z nadciśnieniem tętniczym".

Decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 lutego 2023 roku dr hab. n. med. Paweł Krzesiński, specjalista kardiologii i chorób wewnętrznych, otrzymał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne.

Regularnie uczestniczy w szkoleniach i konferencjach krajowych i zagranicznych, podnosząc swoje kwalifikacje i przekazując swoje doświadczenia innym.

Jako cel stawia sobie skuteczną diagnostykę i optymalizację leczenia poprzez dopasowanie go do indywidualnych problemów zdrowotnych pacjenta.

Zajmuje się leczeniem nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca, choroby wieńcowej, zaburzeniami rytmu serca, omdleń.

Profesor Krzesiński wykonuje, również badania diagnostyczne:

Echo serca EKG wysiłkowe (próba wysiłkowa) Kardioimpedancja (ICG)
poniedziałki
więcej  
Kurpaska Małgorzata dr n. med. Małgorzata Kurpaska kardiolog, internista

Jest lekarzem z ponad 10 letnim doświadczeniem w pracy w Klinice Kardiologii, zwłaszcza w leczeniu niewydolności serca, choroby wieńcowej czy nadciśnienia tętniczego.Aby połączyć różne dolegliwości i poprowadzić właściwie złożone leczenie, specjalizację z kardiologii poprzedziła uzyskaniem w 2019r. tytułu specjalisty chorób wewnętrznych i obroną pracy doktorskiej.Interesuje się zwłaszcza wydolnością fizyczną, próbami wysiłkowymi, w tym ergospirometrią oraz kardiologią sportową. 

Leczone choroby

nadciśnienie tętnicze niewydolność serca zaburzenia rytmu serca choroba niedokrwienna serca choroby serca choroba wieńcowa arytmia wady serca zawał serca ból w klatce piersiowej

Badania dignostyczne:

próba wysiłkowa (EKG wysiłkowe) EKG spoczynkowe kardioimpedancja (ICG) holter EKG  holter ciśnieniowy APBM

poniedziałki
więcej  
Stańczyk Adam dr n. med. Adam Stańczyk kardiolog, hipertensjolog, internista

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Z kardiologią związany jest od czasu studiów, gdzie początkowo w ramach Indywidualnego Toku Studiów a następnie studiów doktoranckich pracował w Klinice Kardiologii I Katedry Kardiologii i Kardiochirurgii UM w Łodzi. W latach 2001/2002 był stypendystą programu Sokrates Erasmus na Uniwersytecie w Murcii (Hiszpania). Zainteresowania Dr poza kardiologią ogólną koncentrowały się na diagnostyce i leczeniu chorych z omdleniami odruchowymi. Efektem tych lat była obroniona z wyróżnieniem w 2008r praca doktorska "Zmiany neurohormonalne podczas testu pochyleniowego u chorych z omdleniami wazowagalnymi".

Od września 2008r. związany jest z Kliniką Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

W 2010r. uzyskał tytuł specjalisty chorób wewnętrznych, a w 2013 specjalisty z dziedziny hipertensjologii.

Dodatkowo w 2013r. ukończył studia podyplomowe "Zarządzanie Innowacją w Sektorze Zdrowia" na Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Doktor Stańczyk zajmuje się leczeniem nadciśnienia tętniczego, chorobą wieńcową, niewydolnością serca, zaburzeniami rytmu serca, kołataniami serca.

Doktor Stańczyk nie prowadzi diagnostyki i leczenia utraty przytomności i dysautonomii.

sobota
więcej  

 

Zobacz inne specjalizacje