EKG wysiłkowe jest nieinwazyjnym badaniem zwanym także próbą wysiłkową. Dzięki temu badaniu lekarz może postawić precyzyjną diagnozę u osoby z podejrzeniem choroby wieńcowej. Badanie jest niezwykle przydatne kiedy trzeba ustalić przyczynę zaburzeń rytmu serca. Daje możliwość poznania rodzaju wysiłku fizycznego, na jaki chory na serce może sobie pozwolić w życiu codziennym.
Nasi specjaliści
Jest Kierownikiem Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego oraz konsultantem Wojskowej Służby Zdrowia w dziedzinie kardiologii.
Studia na Wydziale Wojskowo-Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ukończył jako prymus, za co został nagrodzony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej białą bronią.
Od 2005 roku jest związany z Kliniką Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. W 2012 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie chorób wewnętrznych, a w 2017 roku - kardiologii. Rozwój zawodowy łączy z działalnością naukową. W 2010 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych, w 2016 roku - doktora habilitowanego na odstawie osiągnięcia naukowego ,, Zastosowanie kardiografii impedancyjnej w diagnostyce i optymalizacji leczenia chorych z nadciśnieniem tętniczym".
Decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 lutego 2023 roku dr hab. n. med. Paweł Krzesiński, specjalista kardiologii i chorób wewnętrznych, otrzymał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne.
Regularnie uczestniczy w szkoleniach i konferencjach krajowych i zagranicznych, podnosząc swoje kwalifikacje i przekazując swoje doświadczenia innym.
Jako cel stawia sobie skuteczną diagnostykę i optymalizację leczenia poprzez dopasowanie go do indywidualnych problemów zdrowotnych pacjenta.
Zajmuje się leczeniem nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca, choroby wieńcowej, zaburzeniami rytmu serca, omdleń.
Profesor Krzesiński wykonuje, również badania diagnostyczne:
Echo serca EKG wysiłkowe (próba wysiłkowa) Kardioimpedancja (ICG)Jest lekarzem z ponad 10 letnim doświadczeniem w pracy w Klinice Kardiologii, zwłaszcza w leczeniu niewydolności serca, choroby wieńcowej czy nadciśnienia tętniczego.Aby połączyć różne dolegliwości i poprowadzić właściwie złożone leczenie, specjalizację z kardiologii poprzedziła uzyskaniem w 2019r. tytułu specjalisty chorób wewnętrznych i obroną pracy doktorskiej.Interesuje się zwłaszcza wydolnością fizyczną, próbami wysiłkowymi, w tym ergospirometrią oraz kardiologią sportową.
Leczone choroby
nadciśnienie tętnicze niewydolność serca zaburzenia rytmu serca choroba niedokrwienna serca choroby serca choroba wieńcowa arytmia wady serca zawał serca ból w klatce piersiowejBadania dignostyczne:
próba wysiłkowa (EKG wysiłkowe) EKG spoczynkowe kardioimpedancja (ICG) holter EKG holter ciśnieniowy APBMJest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Z kardiologią związany jest od czasu studiów, gdzie początkowo w ramach Indywidualnego Toku Studiów a następnie studiów doktoranckich pracował w Klinice Kardiologii I Katedry Kardiologii i Kardiochirurgii UM w Łodzi. W latach 2001/2002 był stypendystą programu Sokrates Erasmus na Uniwersytecie w Murcii (Hiszpania). Zainteresowania Dr poza kardiologią ogólną koncentrowały się na diagnostyce i leczeniu chorych z omdleniami odruchowymi. Efektem tych lat była obroniona z wyróżnieniem w 2008r praca doktorska "Zmiany neurohormonalne podczas testu pochyleniowego u chorych z omdleniami wazowagalnymi".
Od września 2008r. związany jest z Kliniką Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.
W 2010r. uzyskał tytuł specjalisty chorób wewnętrznych, a w 2013 specjalisty z dziedziny hipertensjologii.
Dodatkowo w 2013r. ukończył studia podyplomowe "Zarządzanie Innowacją w Sektorze Zdrowia" na Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Doktor Stańczyk zajmuje się leczeniem nadciśnienia tętniczego, chorobą wieńcową, niewydolnością serca, zaburzeniami rytmu serca, kołataniami serca.
Doktor Stańczyk nie prowadzi diagnostyki i leczenia utraty przytomności i dysautonomii.
Zobacz inne specjalizacje