Ultrasonografia to jedna z nowoczesnych technik w medycynie, na podstawie uzyskanych wyników lekarz podejmuje decyzję o leczeniu, profilaktyce, lub też odstępuje od dotychczasowego leczenia.

USG to badanie obrazowe, dzięki któremu ukazuje się kształt, a także wielkość poszczególnych narządów. W ten sposób można sprawdzić m.in. wątrobę, trzustkę, nerki, jajniki,jądra, piersi, dzięki temu badaniu można wykryć w tych narządach nieprawidłowości.

 

Nasi specjaliści

Mazurczak Agnieszka dr n. med. Agnieszka Mazurczak diagnostyk

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie.Odbyła staż podyplomowy w Miejskim Szpitalu w Pruszkowie.W 2003 roku uzyskała II stopień specjalizacji z medycyny nuklearnej i tytuł doktora nauk medycznych.Od 2008 roku asystent zakładu Diagnostyki Ultrasonograficznej w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim.Od kilku lat prowadzi zajęcia praktyczne na szkoleniach lekarzy z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej oraz od 10 lat prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

wtorki
więcej  
Serafin-Król Małgorzata dr n. med. Małgorzata Serafin-Król diagnostyk

Specjalista chorób wewnętrznych. Adiunkt w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.Diagnostyką ultrasonograficzną zajmuje się od 1982 roku, w 1983 roku jako pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych na świecie zaczęła wykorzystywać badanie USG do diagnostyki narządu ruchu, rozszerzając jego zastosowanie w tej dziedzinie wraz z rozwojem aparatury. Autorka i współautorka wielu książek i artykułów na temat zastosowania badania USG (w szczególności badania narządu ruchu i badań naczyniowych metodą Dopplera). Od początku lat 90-tych prowadzi liczne kursy USG dla lekarzy.

wtorki
więcej  
Zając Jan lek. Jan Zając diagnostyk

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.Odbył staż podyplomowy w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach.Obecnie odbywa szkolenie specjalizacyjne w Zakładzie Radiologii SPSK im. A . Grucy w Otwocku.Zajmuje się diagnostyką ultrasonograficzną.

piątki
więcej  

 

Zobacz inne specjalizacje